Pittsburgh Penguins - New York Islanders 3:2 SO

Pingwiny pokonały po raz drugi Islanders, tym razem dopiero po serii rzutów karnych 3:2.

Islanders po pierwszej tercji spotkania schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem w spotkaniu. Minutę przed końcem 1. tercji spotkanie krążek do bramki Pens wpakował Nielsen. W drugiej tercji kibice zgromadzeni w Consol Energy Center nie zobaczyli żadnych bramek. Ostatnia, trzecia tercja spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości, którzy już w 1. minucie podwyższyli na 0:2. Pingwiny szybko się otrząsnęły i w niespełna 5. minut doprowadziły do remisu. Wpierw bramkę zdobył Kunitz, a potem gola w przewadze zdobył Neal. 3. tercja zakończyła się remisem 2:2. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero karne, w których lepsi okazali się gospodarze, a decydującego karnego zdołał zdobyć Małkin.