Pingwiny w końcu wracają do gry

Dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego Penguins w końcu wracają do gry i rozegrają swoje pierwsze spotkanie w nowym roku kalendarzowym. Rywalem Pens w PPG Paints Arena będzie San Jose Sharks.

Ostatnie pięć spotkań Pingwinów zostało przełożone na inny (prawdopodobnie lutowy) termin. Pens nie rozegrali żadnego spotkania od wygranego meczu z Buffalo Sabres 17 grudnia.

Pens wracają do gry na czwartym miejscu we własnej dywizji ze stratą pięciu punktów do trzecich Rangers. Mają oni jednak o dwa spotkania rozegrane więcej niż Pittsburgh. Pingwiny będą bronić swojej serii zwycięstw, która aktualnie zatrzymała się na siedmiu meczach.

Łatwo oto bowiem nie będzie bowiem już wiadomo iż Pens do meczu przystąpią bardzo osłabieniu z powodu COVID-19. Na pewno dzisiaj nie zagrają Teddy Blueger, Jeff Carter, Tristan Jarry oraz Kasperi Kapanen. Wszyscy przebywają na kwarantannie. Zabraknie także Briana Boyle, Jasona Zuckera.

Z dobrych informacji wszystko wskazuje na to, że dzisiaj do gry powróci Jewgienij Małkin. Byłoby to pierwsze spotkanie Rosjanina w sezonie.

Przewidywany skład Pens na dzisiejszy mecz:

Guentzel-Crosby-Rust
Heinen-Malkin-Rodrigues
ZAR-O'Connor-McGinn
Bjorkqvist-Lafferty-Simon (Angello rotating in)

Dumoulin-Letang
Matheson-Marino
Pettersson-Ruhwedel
Friedman-Riikola

DeSmith

Początek o godzinie 19:00. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.