Pingwinia klasa draftowa 2020

Zakończył się tegoroczny draft ligi NHL, który był przeprowadzony w formie wirtualnej. Penguins w sumie dodali do swojej organizacji pięciu zawodników  po jednym w rundach od 2 do 6 włącznie. Siódmy runda została wytransferowana do Washington Capitals w zamian za siódmą rundę Caps w przyszłym roku.

Penguins postawili na bramkarzy. W pingwiniej organizacji nie było już obiecujących bramkarskich prospektów w efekcie czego pick zdobyty za Matta Murraya został zamieniony na nowego bramkarskiego prospekta  Joela Blomqvista. Blomqvist aktualnie rozgrywa mecze w fińskiej ekstralidze w barwach Kalpy gdzie zaliczył już bardzo dobry start sezonu.

W trzeciej rundzie Pens pozyskali kolejnego europejskiego holkipera. Był nim Calle Clang z Kristianstads IK, drużyny grającej w drugiej szwedzkiej lidze HockeyAllsvenskan. Penguins tym samym pozyskali 3 i 4 zawodnika z listy rankingowej europejskich bramkarzy na ten draft.

Potem Penguins skupili się już na napastnikach. W czwartej rundzie pozyskany został Lukas Svejkovsky z drużyny Medicine Hat grającej w lidze Western Hockey League. Piąta runda to draft Łotysza Raivisa Ansona, który na co dzień również występuje już za oceanem, a pochodzi z tego samego miasta na Łotwie co Teddy Blueger. Ostatnim pozyskanym zawodnikiem był napastnik Chase Yoder z U.S. National Team Development Program.

Co ciekawe Penguins nie draftowali żadnego obrońcy do tegorocznej klasy draftowej.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.