Pierwszy tegoroczny pick podpisany - Legare z kontraktem

Penguins po bardzo dobrym campie treningowym w wykonaniu Nathana Legare postanowili podpisać go na trzyletni entry-level contract. Legare został wybrany w tegorocznym drafcie w trzeciej rundzie.

Legare zaimponował trenerom podczas pierwszych dni campu przygotowawczego oraz sparingach. W meczu z Blue Jackets w czwartek zanotował dwie bramki w przeciągu kilkunastu sekund.

Legare jest pierwszym zawodnikiem z tegorocznego draftu, którego podpisali Penguins. Bez kontraktu na razie pozostaje nasz tegoroczny wybór z pierwszej rundy Samuel Poulin. 

Szanse na występ Legare w tym sezonie w NHL są nikłe, ale kontrakt ten może świadczyć o tym, że być może w następnym sezonie będziemy mogli zobaczyć młodego Kanadyjczyka na taflach NHL. Zakładając oczywiście, że jego rozwój będzie przebiegał w taki sposób jak teraz.

Penguins także zredukowali po raz pierwszy skład zawodników trenujących na campie. Aktualnie w Pittsburghu jest już 47 zawodników. Odesłani do swoich juniorskich klubów lub na farmę zostali tacy zawodnicy jak Calen Addison, Jan Drozg czy Jordy Bellerive.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.