Pens rozegrali wewnętrzny sparing. Co z Crosbym?

W sobotni poranek Penguins rozegrali wewnętrzny sparing, który składał się z dwóch połów po 25 minut. Podopieczni Mike'a Sullivana testowali w linie w jakich prawdopodobnie wznowią rozgrywki, a także special teams.

Zawodnicy zostali podzieleni na Team Black i Team Gold. W teamie black linie wyglądały następująco:

Guentzel-Crosby-Sheary

Zucker-Malkin-Rust

Dumoulin-Letang

Johnson-Schultz

Jarry

Natomiast w Team Gold zagrali:

Marleau-McCann-Rodrigues

Aston-Reese-Blueger-Tanev

Lafferty

Pettersson-Marino

Czuczman-Ruhwedel

Murray

Murray otrzymał więc szansę zmierzenia się przeciw top six Penguins. Bardzo dobrze zaprezentowała się zarówno linia Crosby'ego jak i Małkina. Crosby jednak w połowie sparingu wziął swoje kije i zszedł do szatni. Nie wiadomo z jakiego powodu. Klub z powodu nowych reguł wyznaczonych przez ligę nie może teraz komentować stanu zdrowia zawodników  takie uprawnienie ma aktualnie tylko liga, która wydaje w tych sprawach oficjalne komunikaty. Connor Sheary wygadał się jednak w wywiadzie dla prasy, że Crosby zszedł do szatni nie z powodu kontuzji. Miejmy nadzieję, że to prawda.

Sparing ostatecznie zakończył się zdecydowanym zwycięstwiem Teamu Black, ale to nie wynik był tutaj najważniejszy. 

W training campie nadal nie biorą udziału zawodnicy, który zostali poddani kwarantannie po kontakcie z chorym na COVID-19. Wśród tych zawodników jest Patric Hornqvist. 

Przypomnijmy, że Penguins mają zaplanowany oficjalny sparing z Philadelphia Flyers w Toronto, który odbędzie się we wtorek 28 lipca o godzinie 22:00 czasu polskiego. 

Tutaj pełna transmisja z wczorajszego wewnętrznego sparingu:

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.