Pens bez pewnego miejsca w play-off?

Coraz głośniej o potencjalnym wznowieniu sezonu NHL. Dziennikarz stacji Sportsnet, Eliotte Friedman poinformował dzisiejszej nocy, że NHL oraz NHLPA są bliskie zawarcia porozumienia w sprawie dogrania sezonu. 

Do ponownych rozgrywek miałoby przystąpić już tylko 24 najlepszych drużyn bazując na aktualnym układzie tabeli. Nie byłyby dogrywane mecze sezonu zasadniczego, a od razu rozegrane miałyby zostać play-offy. Po cztery najlepsze drużyny z każdej konferencji miałyby pewny udział w play-offach, a pozostałe drużyny grałyby o kwalifikację do głównej rundy play-off. 

Oznaczałoby to, że Pingwiny nie mają pewnego miejsca w rozgrywkach posezonowych. Podopieczni Mike'a Sullivana w lutym zanotowali spadek formy przez co spadli w dywizyjnej tabeli na trzecie miejsce i w rezultacie na piąte miejsce w konferencji. Oznaczałoby to, że Pens byliby najwyżej rozstawioną drużyną w rundzie wstępnej i o miejsce w play-offach musieliby zagrać z najniżej rozstawionymi na wschodzie Montreal Canadiens. 

Początkowo chodziły plotki, że wstępne serie miałyby być rozgrywane tylko do dwóch spotkań co byłoby bardzo niekorzystne dla Penguins, którzy rozgrywając dwa słabe mecze po długiej przerwie musiałyby spisać swój cały sezon na straty. Aktualnie jednak mówi się, że mecze byłyby rozgrywane do trzech zwycięstw co daje szansę na nieco większy margines błędu. 

Z drugiej strony ewentualne zwycięstwo w serii z Canadiens faworyzowałyby Penguins w pierwszej rundzie play-off gdzie czekaliby Flyers bez żadnego rozegranego spotkania od początku marca.

Spotkania miałyby natomiast być rozgrywane tylko w dwóch lokalizacjach  w każdej lokalizacji znalazłaby się jedna konferencja.

Wydaje się, że najbliższe dwa tygodnie będą kluczowe dla dalszego rozwoju wydarzeń. NHL chce dokończyć obecny sezon bowiem szanse na rozpoczęcie nowego sezonu w terminie są aktualnie minimalne. Mówi się, że liga nie chce ruszać z nowym sezonem bez kibiców na trybunach, a to może nie nastąpić w 2020 roku. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.