Ogromny trade w Pittsburghu! Brassard i Sheahan za Bjugstada i McCanna!

Ależ dzisiejszego popołudnia ruch wykonał nasz menadżer Jim Rutherford. Całkowicie wstrząsnął on naszym bottom lines oddając na Florydę Dericka Brassarda oraz Riley'ego Sheahan wraz z drugą rundą draftu oraz dwoma czwartymi rundami. W zamian Penguins zyskują dwóch napastników  Nicka Bjugstada oraz Jareda McCanna. 

Tak dużego transferu nie spodziewał się chyba nikt. Mówiło się o oddaniu Brassarda za parę picków i potem poszukiwanie jego zastępstwa. Rutherford tymczasem wyciągnął z Florydy dwóch bardzo obiecujących zawodników.

Nick Bjugstad to 26-letni amerykański napastnik. Dawny wybór Florydy w 1 rundzie draftu z 2010 roku. Za sobą ma bardzo udany sezon, w którym to zdobył 49 punktów w 82 meczach. W tym sezonie jednak zawodzi 12 punktów w 32 spotkaniach i będzie oczekiwało się od niego odrodzenia w Pittsburghu. Kolejne ryzyko ze strony Penguins podjęte, Brassard kompletnie nie wypalił w tym aspekcie, zobaczymy jak będzie tutaj. Bjugstad może grać na pozycji centra, ale woli grę na prawym skrzydle. 

Bardzo ciekawym wydaje się być pozyskanie Jareda McCann. To także wybór z 1 rundy draftu, ale z 2014 roku. McCann ma zaledwie 22 lata, w tym sezonie zdobył 18 punktów w 46 spotkaniach i wydaje się bardzo dobrą opcją na centra naszego bottom lines. O wiele lepszą niż Sheahan ze względu na lepsze statystyki i wiek. 

Penguins oddają także trzy picki w drafcie na Florydzie, ale co ważne żaden z nich nie jest pierwszą rundą. Pens chcą zatrzymać w tym roku swój pierwszy wybór w drafcie.

Bardzo ciekawy ruch w Pittsburghu. Wyraźny sygnał dla zawodników i kolejne wstrząśnięcie składem. Jak to teraz może wyglądać? Zapewne pozycje centrów w bottom lines obejmą McCann oraz Blueger. Będzie to więc całkowicie nowe rozdanie. Bjugstad będzie prawoskrzydłowym nominalnie grającym w trzeciej lini, ale zapewne Sullivan nie zawaha się go użyć w top six. 

Nie wiadomo czy nowe nabytki Pens zdążą dotrzeć do Pittsburgha przed dzisiejszym meczem z Senators.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.