Oficjalnie: Pingwiny zagrają o play-offy z Montrealem

Komisarz ligi NHL, Gary Bettman ogłosił dzisiaj oficjalny plan powrotu do gry, który jest zgodny z tym o czym informowaliśmy na naszym portalu w poprzednich dniach. Oznacza to więc, że Pens zmierzą się w rundzie kwalifikacyjnej z Montreal Canadiens o awans do play-offów. Seria zostanie rozegrana do trzech zwycięstw.

Dodatkowo Pittsburgh jest w gronie 10 miast-kandydatów do tzw. hub city. NHL wybierze wkrótce dwa miasta, w których poszczególne konferencje rozegrają rundę kwalifikującą oraz play-offy.

Co ciekawe 26 czerwca okaże się czy Pingwiny w przypadku klęski i porażki z Montrealem miałyby szansę na wybór w TOP3 tegorocznego draftu. Bettman ogłosił bowiem dosyć skomplikowany system tegorocznej loterii draftowej, która ma odbyć się w dwóch fazach przed wznowieniem rozgrywek oraz po zakończeniu rundy kwalifikacyjnej.

Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy zostanie wznowiony sezon. Kluby wkraczają teraz w fazę drugą odmrożenia ligi, która dopuszcza treningi w sześcioosobowych grupach. Faza trzecia to campy treningowe dla całej drużyny, która raczej nie odbędzie się wcześniej niż na początku lipca. Końcówka lipca może być więc datą wznowienia rozgrywek.

Pełna konferencja Bettmana, który tłumaczy zasady wznowienia sezonu poniżej:

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.