Nowe kontrakty w Pittsburghu

W ostatnim czasie Penguins podpisali pięć kontraktów z zawodnikami, którzy w przyszłym sezonie powinni przede wszystkim występować w AHL.

Jedynym, a zarazem najmłodszym w tym gronie, obrońcą jest 20-letni Niclas Almari, wybrany przez Pens w 5 rundzie draftu w 2016 roku. W ostatnim sezonie w barwach fińskiego HPK rozegrał łącznie 60 gier, w których zanotował jedno trafienie i 4 ostatnie podania. Podpisał trzyletni kontrakt.

Jego rodak, Kasper Björkqvist, również został wybrany w drafcie w 2016 roku przez Pens, jednak juz 2 rundzie. 21-letni lewoskrzydłowy od trzech sezonów występuję w Providence College (liga NCAA), a tylko w ostatnim zanotował 30 punktów w 42 spotkaniach. Związał się z Pens dwuletnią umową.

Kolejnym Finem jest Oula Palve, doświadczony, 27-latek od lat występuję w ligach swojego kraju. W ostatnim sezonie w barwach TPS rozegrał 58 gier, w których to zdobył 17 bramek i miał udział przy 38 trafieniach kolegów. Doświadczony napastnik na pewno dostanie szansę w przedsezonowych sparingach. Jego umowa obowiązywać będzie przez rok.

Pozostali dwaj gracze, to dotychczasowi zawodnicy Wilkes-Barre/Scranton Penguins. 25-letni Thomas DiPauli od trzech sezonów gra na poziomie AHL i z każdym rokiem osiąga postępy. Z kolei 26-letni Joseph Cramarossa od dwóch lat występuję na farmie Pens. W sezonie 2016-17 zanotował 59 występów na poziomie NHL w zespołach Vancouver Canucks i Anaheim Ducks, zdobywając 10 punktów. Obaj podpisali roczne kontrakty.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.