NHL Expansion Draft: kto powinien zostać w Pittsburghu?

W nocy, czasu polskiego, z 21 na 22 lipca będzie miał miejsce NHL Expansion Draft do nowopowstałej, 32. drużyny w lidze - Seattle Kraken. Drużyna ze stanu Waszyngton będzie mogła podebrać po jednym graczu z każdej drużyny ligi NHL, oprócz zespołu z Las Vegas (Vegas Golden Knights). Wśród wybranych hokeistów musi być 14 graczy ofensywnych, 9 defensorów i 3 bramkarzy. 

Penguins będą mogli zastrzec 9 lub 11 swoich hokeistów. W przypadku pierwszej sytuacji, Pens będą mogli zastrzec przed oddaniem rywalom 8 zawodników oraz jednego z bramkarzy. Natomiast decydując się na szersze zastrzeżenie, będą mogli wskazać na 7 graczy ofensywnych, 3 defensywnych i 1 bramkarza.

Kogo powinny oddać Pingwiny? Myślę, ze w obecnej sytuacji powinni dążyć do oddania naszej "bramkarskiej jedynki" w minionym sezonie - Tristana Jarry'ego. Kontrakt DeSmitha jest niższy, poza tym Casey wydaje się być dobrym zmiennikiem dla nowego zawodnika na tej pozycji.

W tej sytuacji Penguins nie powinni obawiać się utraty innych ciekawych graczy. Zakładając, ze Pens postawia na wariant z zastrzeżeniem większej liczby graczy ofensywnych, wśród defensorów naturalnym wydaje się wskazanie Dumoulina, Petterssona i Ruhwedela. Michael Matheson nie zachwycił w play-off, a jego kontrakt jest największym spośród graczy defensywnych. Jusso Riikola, Mark Friedman czy Kevin Czuczman w obecnej sytuacji mogliby zostać podebrani przez drużynę Seattle, lecz wydaje się to mało prawdopodobne.

W ofensywie, Pittsburg na pewno zastrzeże Jake Guentzela, Bryana Rusta, Kasperi Kapanena, Jareda McCanna i raczej Jasona Zuckera, Brandona Taneva oraz stawiam na Jeffa Cartera. Z końcem sezonu wygasł kontrakt Coltona Scevioura czy Fredericka Gaudreau, z kolei Zach Aston-Reese, Teddy Blueger czy Mark Jankowski to gracze, którym kontrakty kończą się ze statusem RFA. Kogo stracą Pens przed nowym sezonem? Dowiemy się 22 lipca.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.