Mecz #81: Penguins vs. Red Wings

Drugie podejście do zagwarantowania sobie play-offów. Po dwóch dniach po pierwszej porażce z Red Wings na wyjeździe, Pens będą mieli szanse na rewanż na własnym lodzie. 

Penguins nadal mają szansę na objęcie drugiej lokaty w dywizji. Musimy jednak wygrać dwa pozostałe spotkania i liczyć na potknięcie się Islanders. Jednak bardziej niż o drugie miejsce powinniśmy zacząć martwić się o trzecią lokatę. Jeśli dzisiaj przegramy, a Hurricanes wygrają to spadniemy na czwartą lokatę. 

Nadal nie jest nawet pewne czy Pens zagrają w play-offach. Co musi się stać abyśmy mieli zagwarantowany bilet? Wystarczy wygrać jeden z dwóch pozostałych meczów. Porażka Blue Jackets albo Canadiens także gwarantuje nam miejsce, ale lepiej wywalczyć je własnymi siłami.

A łatwo nie będzie bowiem Red Wings, którzy grają już o pietruszkę wygrali sześć spotkań z rzędu. Na ostatnich dziesięć meczów Detroit przegrało tylko dwa.

Dzisiaj o zwycięstwo może będzie jednak łatwiej bowiem istnieje duża szansa, że do gry powróci Małkin. Geno trenował już wczoraj normalnie z drużyną. To dobra wiadomość dla naszej ofensywy, która ostatnio ponownie ma problemy ze strzelaniem bramek.

Niestety nadal nie zagra Letang oraz Aston-Reese. Na ich powrót prawdopodobnie poczekamy aż do play-offów. Dodatkowo urazu doznał Dumoulin. Podobno nie jest on poważny, ale także Dumo zabraknie w składzie na dzisiejszy mecz.

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby — Guentzel
Rust — Małkin — Kessel
Simon — Bjugstad — Hornqvist
Blueger — Cullen — Wilson

Johnson — Schultz
Maatta — Trotman
Pettersson — Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Red Wings:

Bertuzzi — Larkin — Mantha
Helm — Athanasiou — Hirose
Kuffner — Ehn — Frk
Puempel — Turgeron — Witkowski

Kronwall — Hronek
Hickets — Bowey
McIlrath — Chelios

Howard

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.