Mecz #8: Bruins vs. Penguins

Pingwiny wyjadą dzisiaj na lód po raz pierwszy po wczorajszym trzęsieniu ziemi w organizacji i rezygnacji menadżera Jima Rutherforda.

Wczorajsza decyzja zaskoczyła wszystkich. Zawodnicy o całej sytuacji dowiedzieli się zaraz po zakończeniu swojego środowego treningu. Niektórzy spekulują, że decyzja ta mogła mieć związek z zablokowaniem ewentualnego transferu Letanga przez Lemieux. Rutherford od wczoraj udzielił kilku wypowiedzi, w których sugerował, że jednak coś wydarzyło się w klubie przed podjęciem jego decyzji. Niemniej jednak jest to już rozdział zamknięty. Pingwiny szukają nowego menadżera, który będzie miał niełatwe zadanie bowiem sytuacja w drużynie robi się fatalna.

Kontuzjowany został bowiem Brian Dumoulin, który wpadł z gry na kilka tygodni. Oznacza to, że Penguins mają już kontuzjowaną niemal całą defensywę. Dumoulin dołączył do Petterssona, Riikoli oraz Mathesona. Jedyni zdrowi defensorzy na dzisiejsze spotkanie to Letang, Marino, Ruhwedel, Oliver oraz Ceci. Nie wiadomo kto dzisiaj zajmie pozycję szóstego obrońcy. W składzie taxi jest Kevin Czuczman, ale nie wiadomo czy dojedzie on do Bostonu. 

Tymczasem Penguins podpisali w trybie awaryjnym 32-letniego wolnego agenta Yannicka Webera. Szwajcar także jednak nie dołączy dzisiaj do drużyny bowiem utknął na lotnisku z powodu burzy śnieżnej. 

Dodatkowo rzecz jasna kontuzjowany jest Evan Rodrigues. Pingwiny w drugim tygodniu rozgrywek mają już pokaźną liczbę zawodników na liście kontuzjowanych. Z dobrych informacji  bardzo bliski powrotu do gry jest Zach-Aston Reese, który trenował już z drużyną w Bostonie. Nie wiadomo czy dzisiaj zagra on w spotkaniu.

Penguins będą walczyć o przedłużenie swojej serii spotkań ze zdobytymi puntami. Będzie jednak o to niezwykle ciężko z dziurawą defensywą. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Rust
Zucker-Malkin-Kapanen
McCann-Blueger-Tanev
O’Connor-Jankowski-Sceviour

Marino-Letang 
Joseph-Ceci
Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Bruins:

Marchand-Bergeron-DeBrusk
Ritchie-Krejci-Studnicka
Frederic-Coyle-Smith
Bjork-Kuraly-Wagner

Lauzon-McAvoy
Clifton-Carlo
Zboril-Miller

Rask

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisję z meczu znajdziecie na NHLtv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.