Mecz #79: Penguins vs. Hurricanes

Penguins dzisiaj czeka najważniejszy mecz spośród pozostałych czterech w sezonie regularnym. Jeśli podopieczni Mike'a Sullivana dzisiaj przegrają z Hurricanes, wpadną w poważne tarapaty.

Waga tego spotkania jest ogromna. W przypadku porażki Hurricanes wyprzedzą nas w tabeli i zajmą trzecie miejsce w Metro. Zwycięstwo zaś dałoby Pens cztery punkty przewagi nad Canes, niemal pewne miejsce w play-offach i jeszcze jakieś szanse na powalczenie o drugie miejsce w dywizji z Islanders.

Penguins co prawda ostatnio grają nieźle. Punktują niemal w każdym spotkaniu, a ostatni mecz z Predators był pierwszym od dwóch tygodni gdzie Pittsburgh nie zanotował punktów. Niemniej jednak Carolina także radzi sobie bardzo dobrze. Na korzyść Pens świadczyć może fakt iż Hurricanes grali wczoraj w Philadelphi, gdzie zresztą wygrali 5:2. Pingwiny w tym czasie odpoczywały.

Z Pittsburgha docierają dobre informacje bowiem do treningów z drużyną wrócił Małkin, ale nie zagra on jeszcze w dzisiejszym spotkaniu. Pens zagrają wiec prawdopodobnie w niemal identycznym składzie co z Predators. W spotkaniu z Nashville Pingwiny nie mogły znaleźć drogi do siatki grając w takich formacjach. 

Hurricanes w Pittsburghu zagrają w najsilniejszym zestawieniu. Dla nich spotkanie z Pens jest jeszcze ważniejsze bowiem Hurricanes mogą równie dobrze jeszcze w tych play-offach nie zagrać. Przewaga nad Columbus i Montrealem w chwili obecnej wynosi zaledwie jeden punkt.

Miejmy nadzieję, że dzisiaj Penguins nie będą mieli takich problemów w ofensywie, zanotują dwa punkty i nie będziemy musieli drżeć o grę w play-offach w ostatnich trzech spotkaniach.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Rust
McCann — Blueger — Kessel
Simon — Bjugstad — Hornqvist
A. Johnson — Cullen — Wilson

Maatta — Dumoulin
J. Johnson — Schultz
Pettersson — Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Hurricanes:

Niederreiter — Aho — Williams
Swiecznikow — Staal — Teravainen
Ferland — Wallmark — Martinook
McGinn — McKegg — Maenalanen

Slavin — Hamilton
Pesce — Faullk
De Haan — Van Riemsdyk

Mrazek

Początek spotkania już o godzinie 23:00 czasu polskiego. Dobry sposób na zakończenie weekendu. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.