Mecz #78: Penguins vs. Predators

Wracamy do gry po kilku dniach przerwy. Niestety nie były to dla Pens zbyt korzystne dni z powodu wyników rywali. O zachowanie szans na pierwsze miejsce w dywizji zagramy z Predators.

Penguins odpoczywali przez kilka dni, a nasi dywizyjni rywale grali. Jak to teraz wygląda? Capitals mają aż pięć punktów przewagi nad Penguins, ale także o jedno spotkanie rozegrane więcej. Niemniej jednak kolejne zwycięstwo Capitals i dzisiejsza porażka Penguins oznaczałaby raczej już stratę szans na pierwsze miejsce.

Islanders także mają o jedno spotkanie rozegrane więcej niż Pens i aktualnie o dwa punkty więcej. Tutaj będzie toczyć się największa rywalizacja. Seria Islanders Penguins w play-offach wygląda najbardziej prawdopodobnie. Pytanie tylko teraz, który zespół będzie miał przewagę lodu.

Nie można jednak osiąść na laurach bowiem cztery punkty straty do nas mają Hurricanes i mogą to jeszcze spokojnie szybko odrobić. Columbus traci do Pens pięć punktów. Tak naprawdę nadal nie możemy być pewni gry w play-offach.

Dzisiaj nie czeka nas łatwe spotkanie. Zagramy ponownie z Predators, którzy mają już pewny udział w play-offach, ale co ciekawe trzy punkty mniej niż Pens. Zachodnia konferencja w tym roku jest o wiele mniej wymagająca od wschodniej. Predators ostatnio ograli 1:0 Minnesotę Wild minimalizując szanse Dzikich na grę w rozgrywkach posezonowych.

Niestety wszystko wygląda na to, że dzisiaj nadal nie zobaczymy Letanga oraz Małkina. Geno trenował już indywidualnie na lodzie, natomiast Kris w ogóle nie trenuje. Prócz tego Aston-Reese także pozostaje poza lodem. 

Do gry dzisiaj powinien za to powrócić Olli Maatta po kilkutygodniowej pauzie z powodu kontuzji. Zagra on w parze z Dumoulinem. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
McCann Blueger Kessel
Simon Bjugstad  Hornqvist
A. Johnson Cullen Wilson

Maatta  Dumoulin
J. Johnson  Schultz
Pettersson  Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Predators:

Forsberg — Johansen  Arvidsson
Granlund  Turris  Sissons
Jarnkrok Bonino  Smith
Boyle  Gaudreau  Simmonds

Josi Ellis
Ekholm Subban
Hamhuis  Fabbro

Rinne

Początek spotkania o północy czasu polskiego. To ostatnie spotkanie Penguins przed zmianą czasu. Korzystajmy!

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.