Mecz #72: Canadiens vs. Penguins

Dzień po przegranym meczu po dogrywce z Rangers Penguins ponownie zagrają na wyjeździe tym razem z Canadiens. Będzie to mecz z kategorii must win dla Penguins.

Wczoraj Pens prowadzili w trzeciej tercji z Rangers już 2:0. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Słaba końcówka doprowadziła jednak do dogrywki i zwycięstwa gospodarzy co dało tylko jedno oczko Penguins. Dzisiejszy mecz musimy wygrać jeśli myślimy o pierwszym miejscu w naszej dywizji. Aktualnie mamy tyle samo punktów co pierwsi Capitals, ale Washington rozegrał o dwa spotkania mniej.

Do składu w dobrym stylu powrócił Bryan Rust i być może on dzisiaj będzie motorem napędowym Penguins. Wciąż czekamy na przebudzenie Dericka Brassarda, który nadal dopasowuje się do nowego stylu gry. Niemniej jednak Derick z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Dzisiaj w bramce pojawi się zapewne Tristan Jarry. Matt Murray jest coraz bliższy powrotu. Spekuluje się iż Matt może zagrać już na początku przyszłego tygodnia. Wczoraj nasz czołowy golkiper trenował normalnie z drużyną.

Rywalem będą Canadiens, którzy nie mają już większych szans na grę w play-offach. Bilans ich ostatnich 10 spotkań to 3-3-4, ale ostatnio Habs ograli Dallas Stars 4:2. Nie czeka nas więc łatwe spotkanie. Canadiens są jednak piekielnie osłabieni przez kontuzje więc trzeba to wykorzystać.