Mecz #7: Penguins vs. Avalanche

Pingwiny po krótkim road tripie wracają na trzy kolejne spotkania do Pittsburgha. Nie będzie to na pewno łatwa i przyjemna przeprawa.

Nie będzie to przeprawa łatwa bowiem zagramy kolejno z Avalanche, a potem serię back-to-back z Stars i Golden Knights. Nie będzie to przeprawa przyjemna bowiem z Pittsburgha dotarły do nas informacje o kontuzji kolejnego zawodnika.

Z gry wypada Jared McCann, który według Sullivana ma status day-to-day. To piąty kontuzjowany napastnik z naszego podstawowego składu, a co gorsza zawodnik, który zastępował Małkina na pozycji centra w trzeciej linii. Sprawa wygląda coraz bardziej dramatycznie.

I choć Penguins do meczu z Avalanche przystąpią w walce o czwarte zwycięstwo z rzędu to ofensywne opcje naszej drużyny są coraz bardziej ograniczone. W obliczu dobrej gry na treningu w rolę drugiego centra wcielił się Lafferty. Ten młody zawodnik powołany z WBS w obliczu kontuzji jak na razie bardzo pozytywnie zaskakuje i ma na swoim koncie już pięć punktów. 

To jednak zostawia nas zaledwie z jedną linią na miarę prawdziwego NHL  formacja Sida z Guentzelem i Simonem. Kolejne linie przypominają w chwili obecnej dosłownie skład drużyny z AHL. 

Waleczności zmiennikom kontuzjowanych graczy odmówić jednak nie można co pokazały nam ostatnie spotkania. Dzisiaj jednak czeka nas chyba najtrudniejsze dotychczas spotkanie w tym sezonie. Zagramy bowiem z Colorado, które jest na pełnym gazie i nie przegrało w tym spotkaniu jeszcze żadnego spotkania. Wszystkie pięć meczów Avalanche zakończone było zwycięstwem. Ostatnio Lawiny rozstrzelały Capitals w Washingtonie 6:3.

Każda zwycięska seria ma jednak swój koniec. Pytanie brzmi, która seria zostanie przerwana dzisiejszej nocy  Pingwinów czy Lawin?

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby  Simon
Kahun  Lafferty  Hornqvist
Aston-Reese  Blueger Tanev
A. Johnson  Blandisi  ?

Dumoulin  Letang
Pettersson  Schultz
J. Johnson  Marino

Murray

Avalanche zmagają się jedynie z kontuzją JT Comphera.

Przewidywany skład Avalanche:

Landeskog  MacKinnon  Rantanen
Donskoi  Kadri  Burakovsky
Nieto  Jost  Wilson
Calvert  Bellemare  Nichushhkin

Makar  Zadorov
Johnson  Girard
Graves  Cole

Grubaurer 

Początek spotkania tradycyjnie o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.