Mecz #62: Kings vs. Penguins

Pierwsze spotkanie odmienionych Penguins po trade deadline to starcie z aktualnie drugą najsłabszą drużyną w lidze Los Angeles Kings.

Pingwiny mają już za sobą pierwszy trening po trade deadline. Niestety z niewiadomych przyczyn nie uczestniczył w nim Jared McCann, a z AHL powołany w trybie awaryjnym został Lafferty więc występ Jareda stoi pod sporym znakiem zapytania. Niemniej jednak mamy już ideę jak będą wyglądały wzmocnione Pingwiny.

Wydaje się, że Rutherford i Sullivan chcą nawiązać do mistrzowskich sezonów z 2016 oraz 2017 roku. W pierwszej linii ponownie dzisiaj obok Crosby'ego zjawi się Sheary, drużyna ma "element Cullena" w postaci Marleau, a nowym Kesselem jest Zucker. 

Pierwsza linia Zucker Crosby  Sheary powinna stać się z automatu jedną z najszybszych w lidze. Małkin będzie grał ze znajomymi twarzami  Rustem i Hornqvistem. Trzecia linia, przynajmniej do powrotu Bjugstada, to całkowita nowość. Na środku zagra w niej dzisiaj Rodrigues, a na skrzydłach znajdą się Marleau i Simon. Czwartą formacją śmiało nazwać trzecim atakiem bowiem znajdą się w niej McCann, Blueger oraz Tanev.

Drużyna ma bardzo silne cztery linie i taki był cel tych transferów. Rutherford w wywiadzie dla prasy przyznał, że ostatnio czwarta linia z powodu kontuzji była złożona głównie z zawodników z AHL i grała ona małe minuty. To ma się od dzisiaj zmienić i każda formacja ma grać porównywalną ilość czasu.

Z Los Angeles dopływają także świetne informacje dotyczące naszej defensywy. We wczorajszym treningu uczestniczyli zarówno Dumoulin jak i Marino. Póki co nie zagrają oni jeszcze dzisiaj z Kings, ale ich powrót wydaje się już bardzo bliski.

Z ciekawostek Pens są pierwszą drużyną od 2004 roku, w której zagrają dzisiaj aż trzej zawodnicy z klubu 1000 punktów:

Statystyki:

Przewidywany skład Penguins:

Jason Zucker - Sidney Crosby - Conor Sheary

Bryan Rust- Evgeni Malkin - Patric Hornqvist

Patrick Marleau - Evan Rodrigues - Dominik Simon

Jared McCann - Teddy Blueger - Brandon Tanev

Jack Johnson/ Kris Letang

Marcus Pettersson / Justin Schultz

Juuso Riikola / Chad Ruhwedel

Tristan Jarry

Przewidywany skład Kings:

Adrian Kempe - Anze Kopitar - Dustin Brown

Alex Iafallo - Blake Lizotte - Trevor Lewis

Trevor Moore - Gabriel Vilardi - Martin Frk

Nikolai Prokhorkin - Mike Amadio - Austin Wagner

Joakim Ryan / Drew Doughty

Ben Hutton / Matt Roy

Kurtis MacDermid / Sean Walker

Jonathan Quick

Infografika:

Początek spotkania dopiero o godzinie 4:30 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.