Mecz #62: Hurricanes vs. Penguins

Pingwiny wracają do gry! Po kilku dni odpoczynku nasz zespół wraca na ciężkie wyjazdowe back to back. Pierwszą częścią tej serii będzie spotkanie z Carolina Hurricanes.

Penguins ostatnie spotkanie rozegrali w niedzielę. Od tego momentu w lidze sporo się podziało. Drużyny w naszej dywizji grały i jak niemal po tygodniu przerwy prezentuje się pozycja Pens w tabeli? Jest ponownie bardzo ciasno. Flyers obecnie mają dokładnie tyle samo punktów co my po rozegraniu takiej samej ilości spotkań. Z dobrych informacji Capitals co prawda wyprzedzili nas o jeden punkt w tabeli, ale nie mają już mniejszej ilości rozegranych spotkań od nas. Dzisiaj walczymy więc ponownie o powrót na pierwsze miejsce w dywizyjnej tabeli.

Łatwo nie będzie bowiem gramy z Hurricanes, którzy walczą o miejsce w play-offach. Canes są tuż za burtą i dzisiejsze zwycięstwo mogłoby im dać ponownie pozycję gwarantującą udział w play-offach. Carolina ostatnio ma średni bilans, ubiegłe 10 spotkań to rezultat 4-4-2 w wykonaniu Hurricanes. Huragany ostatni mecz również rozegrały w niedzielę i wówczas przegrały po dogrywce z Devils 3:2. 

Z dobrych informacji wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują iż dzisiaj do gry powróci Patric Hornqvist. Nadal kontuzjowany pozostaje Tom Kuhnhackl, ale w obliczu świetnej gry takich zawodników jak Zach-Aston Reese czy Dominik Simon nie jest to problemem. 

W poniedziałek trade deadline, Pingwiny mają wzmocnić skład, a więc to ostatnie dwa mecze naszego zespołu przed planowanymi wzmocnieniami. Coraz głośniej jest o transferze Derricka Brassarda do Penguins... To z pewnością byłoby ogromne wzmocnienie.

Przewidywany skład Penguins:


Matt Murray
MATT MURRAY

Przewidywany skład Hurricanes:


Cam Ward
CAM WARD

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 1:30 w nocy. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.