Mecz #54: Panthers vs. Penguins

Penguins ruszają w drogę po Florydzie. Na początek zmagań pobyt w Sunrise i mecz z Panthers. Czy Penguins ponownie stracą punkty?

Ciężko ponownie ostatnio ogląda się grę Pens. Bilans ostatnich 10 spotkań Pittsburgha to 4-6-0. Zespołowi wyraźnie brakuje Małkina w formie (a obecnie jakiegokolwiek Małkina) oraz Schultza w defensywie. 4 wygrane mecze na ostatnich 10 to bardzo słaby bilans, a to, że wciąż jesteśmy na trzecim miejscu w dywizji to zasługa tego, że wszystkie zespoły w czołówki Metro wpadły w dołek. Capitals mają dwa punkty przewagi nad nami z bilansem... 2-6-2.

Panthers to drużyna, która po 51 spotkaniach ma na swoim koncie 50 punktów. Bilans Florydy w ostatnich 10 meczach jest bardzo podobny do Pens  4-5-1. Ostatnio Panthers przegrali z Blues 3:2. 

Będzie to także szybki powrót Bjugstada i McCanna do Sunrise skąd tydzień temu zostali wytransferowani do Penguins. Zapewne dobrze dla zawodników bowiem będą mogli na spokojnie spakować swoje rzeczy z dotychczasowych mieszkań... 

Mecz z Panthers to także pierwsze spotkanie po transferze z Brassardem i Sheahanem. Derick w szczerym wywiadzie po wczorajszym treningu Panthers wprost przyznał, że męczył się w naszej drużynie i po prostu do niej nie pasował. Ciążyła na nim także presja zawodnika, który miał mieć po 50 punktów w sezonie. Powiedział, że w Panthers czuje się "wolny". 

Jakby mało problemów mieli Penguins z kontuzjami Małkina, Schultza czy Aston-Reese'a to ponownie ze składu wypadł Matt Murray. Podobno nie jest to nic groźnego i status to day-to-day, ale to już trzecia kontuzja Matta w tym sezonie...

Dzisiaj zobaczymy także prawdopodobnie całkowicie przetasowane linie Penguins. Do pierwszej linii na skrzydło Sida wskoczy Bjugstad, a Cullen... będzie centrem drugiej linii. 42-letni zawodnik jako center drugiej linii. To nie wygląda zbyt dobrze.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Bjugstad
Rust — Cullen Kessel
Simon — McCann  Hornqvist
Pearson — Blueger  Wilson

Pettersson — Letang
Dumoulin — Johnson
Maatta — Riikola

DeSmith

Przewidywany skład Panthers:

Vatrano — Barkow — Dadonow
Huberdeau — Trocheck — Brassard
Hoffmann — Borgstrom — Sheahan
Brouwer — Malgin — Sceviour

Yandle — Ekblad
Matheson — Pysyk
Weegar — Brown

Luongo

Początek spotkania na Florydzie o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.