Mecz #50: Flyers vs. Penguins

Ostatnie spotkanie Pingwinów przed bye week. Podopieczni Mike'a Sullivana zmierzą się na wyjeździe z Philadelphia Flyers po raz trzeci w tym sezonie.

To drugie derbowe spotkanie z Flyers w tym sezonie. Pierwsze odbyło się 30 października, pamiętam je dobrze bowiem byłem wtedy obecny w PPG Paints Arena. Pens rozstrzelali wtedy Philadelphię 7:1 i zanotowali pewne dwa oczka. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło również w grze Flyers, którzy wydają się być teraz groźniejszym zespołem niż w październiku.

Niestety z Pittsburgha płyną do nas kolejne złe informacje. Dominik Kahun doznał wstrząśnienia mózgu w meczu z Bostonem w niedziele i póki co wypada on z gry. Nie wiemy na jak długo, ale miejmy nadzieję, że nadchodząca, niemal dwutygodniowa przerwa wystarczy Niemcowi na wyleczenie objawów wstrząśnienia. 

Wszystko wskazuje na to, że gotowy do gry jest Dominik Simon, który również nie dokończył spotkania z Bruins w niedzielę. Poza tym wczoraj po raz pierwszy pełny udział w treningu brał Justin Schultz i jeśli wszystko pójdzie także i on powinien zagrać w dzisiejszym spotkaniu. 

To pozostawia Penguins w chwili obecnej z kontuzjami Dumoulina, Bjugstada, Kahuna oraz Guentzela. 

Dzisiejsze spotkanie to także okazja dla Pens na zbliżenie się już na odległość dwóch punktów do pierwszych w tabeli Washington Capitals. Obecnie do Caps tracimy cztery oczka przy takiej samej liczbie rozegranych spotkań. To zapowiada masę emocji w nadchodzących czterech spotkaniach z Washingtonem. 

Kto dzisiaj stanie w bramce? Stawiam na Jarry'ego. Murray spisuje się ostatnimi czasy bardzo dobrze, ale Sullivan póki co raczej będzie chciał dzielić pozycję startera w bramce. 

Garstka statystyk przed dzisiejszym spotkaniem:

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby — Simon
Galchenyuk — Małkin — Rust
Aston-Reese — Blueger — Tanev
Blandisi — Agozzino — Hornqvist

Johnson — Letang
Marino — Schultz
Riikola — Pettersson

Jarry

Przewidywany skład Flyers:

Giroux — Hayes Konecny
Raffl — Couturier — Voracek
Van Riemsdyk — Laughton — Aube-Kubel
Farabee — Bunnaman — Pitlick

Provorov — Niskanen
Sanheim — Myers
Hagg — Braun

Elliott

Infografika:

Początek spotkania dopiero o godzinie 1:30 czasu polskiego ze względu na transmisję w NBC Sports. Dla nas transmisja będzie dostępna w NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.