Mecz #43: Islanders vs. Penguins

Po pierwszej wygranej mamy także pierwszą porażkę w sezonie, ale czasu na opłakowanie straty nie ma wiele, bowiem już dziś w nocy Penguins zagrają w Nowym Jorku z Islanders.

Noworoczny powrót do formy Pittsburgh Penguins okazał się krótkotrwały, a po derbach Pensylwanii nasza drużyna w słabym stylu przegrała z Carolina Hurricanes.

Chociaż mogło się wydawać, że w ważnym starciu z dywizyjnym rywalem Pingwiny staną na wysokości zadania, to jednak przez całe spotkanie zespół nie był w stanie odpowiedzieć gościom, po raz drugi w sezonie przegrywając do zera.

Nokautem okazał się dublet Sebastiana Aho w trzeciej tercji, ale na otarcie łez nie ma czasu, bowiem już w sobotni noc zagramy z kolejnym rywalem z Metropolitan Division.

Mowa o New York Islanders, którzy po czterech kolejnych przegranych usadowili się w tabeli tuż nad Pingwinami, prowadząc różnicą jednego punktu.

Nie jest tajemnicą, że zbliżający się mecz ma duże znaczenie dla obu drużyn, a walka o przełamanie jest dla nas coraz bardziej palącą sprawą.

- W tym momencie staramy się ponownie wzniecić płomień, żeby zespół mógł wrócić do walki - skomentował trener Mike Sullivan.

Ze względu na wstrząśnienie w meczu przeciwko Philadelphia Flyers, w naszym składzie zabraknie obrońcy Briana Dumoulina. W Nowynm Jorku nie stawią się również Bryan Rust oraz Carter Rowney.

Po krótkiej przerwie, w bramce najprawdopodobniej znowu pojawi się Tristan Jarry, który w starciu z Hurricanes pełnił rolę rezerwowego.

Po stronie Islanders między słupkami stanie natomiast Jaroslav Halak. Trzon obrony stanowić będą Nick Leddy i Dennis Seidenberg, podczas gdy w ataku największe zagrożenie stanowić mogą Anders Lee i John Tavares. Obaj mają na koncie po 24 i 22 gole.