Mecz #42: Penguins vs. Panthers

Ostatni mecz Penguins na własnym lodzie przed wyjazdem na zachód. Podopieczni Mike'a Sullivana zaledwie 22 godziny po rozpoczęciu meczu w Montrealu, zagrają w Pittsburghu z Florida Panthers.

Tak mały okres czasu pomiędzy dwoma spotkaniami to niecodzienna sytuacja. Spotkanie Pens z Canadiens zakończyło się o 22 czasu lokalnego. Drużyna do Pittsburgha wróciła więc prawdopodobnie około 1 w nocy. 

Panthers na szczęście też w dzisiejszym meczu nie będą wypoczęci. Florida grała wczoraj z Buffalo Sabres na wyjeździe. Niemniej jednak spotkanie to rozgrywane było o 1 popołudniu czasu lokalnego. Pantery oglądały więc już starcie Pens z Canadiens w hotelu w Pittsburghu.

Panthers wczorajsze spotkanie z Buffalo przegrali 3:2, ale póki co w sezonie spisują się całkiem nieźle. Florida walczy o miejsce w play-offach. Do trzeciej w Dywizji Atlantyckiej drużyny z Tampa Bay traci jedynie trzy punkty. Bilans ostatnich 10 spotkań Panter to 6-4-0.

Pingwiny natomiast będą chciały powalczyć o utrzymanie swojego drugiego miejsca w Dywizji Metropolitarnej i zbliżenie się do pierwszych Washington Capitals. Pens do Capitals tracą obecnie sześć punktów przy jednym spotkaniu rozegranym mniej. Walka o pierwsze miejsce w dywizji jest więc w zasięgu podopiecznych Mike'a Sullivana. Kluczowe zapewne będą cztery nadchodzące spotkania z Capitals, które rozegramy dopiero w lutym i marcu. 

Dzisiejszy mecz rozpocznie się już o 23:00 czasu polskiego. Będzie to początek całkiem przyjemnego okresu dla polskich kibiców. Niemal w każdy weekend do końca sezonu regularnego Pens będą rozgrywali przynajmniej jeden mecz w weekend o wczesnej porze. Za tydzień czeka nas spotkanie z Coyotes w niedzielę o północy, a za dwa spotkanie z Bruins o 18:30 czasu polskiego. 

Co do składu nie należy spodziewać się większych zmian w porównaniu z dniem wczorajszym. Jarry zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stanie w bramce, a miejsce Galchenyuka w pierwszej formacji powinien zająć Kahun. Lafferty pozostaje prawdopodobnie poza grą z powodu choroby, jego miejsce zajmie Di Pauli. 

Przewidywany skład Penguins:

Kahun — Małkin — Rust
Simon — McCann — Hornqvist
Aston-Reese — Blueger — Tanev
Galchenyuk — Blandisi — Di Pauli

Johnson — Letang
Pettersson — Marino
Riikola — Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Panthers:

Huberdeau — Barkov  Hoffman
Connolly  Trocheck Acciari
Vatrano  Toninato  Dadonov
Sceviour  Boyle  Pysyk

Yandle  Ekblad
Stillman  Stralman
Matheson  Brown

Bobrowski

Początek meczu o wspomnianej już 23:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.