Mecz #41: Canadiens vs. Penguins

Przed Pingwinami pracowity weekend. Dzisiaj podopieczni Mike'a Sullivana zmierzą się na wyjeździe z Canadiens, a jutro, o bardzo przyjemnej porze dla polskiego kibica bowiem o 23:00, zagramy z Florida Panthers. 

Taki układ spotkań oznacza, że Pens około 15 godzin po zakończeniu meczu w Montrealu będą musieli ponownie wyjechać na taflę w Pittsburghu. Nie jest to łatwe zadanie wliczając w to podróż dlatego w Pittsburghu został Tristan Jarry, który w niedziele zagra z Panthers i nie podróżuje z drużyną do Montrealu. Sullivan uznał to za dobry pomysł i jako backupa dla Murraya w dzisiejszym meczu powołał DeSmitha z AHL.

Dzisiaj zagramy z Canadiens w takim składzie jak przed dwoma dniami z Sharks. Niestety nadal nie zagra Sidney Crosby, jego powrót jest jednak coraz bliższy. Wczoraj Sid trenował z drużyną w pełnym kontakcie więc istnieje duża szansa na powrót naszego kapitana po weekendzie.

Prócz tego nie ma żadnych nowych informacji na temat kontuzjowanych zawodników. Może prócz tweeta Jake'a Guentzela, który dał znać, że wszystko jest z nim dobrze po operacji:

Dzisiejszy mecz będzie także spotkaniem kończącym dla nas pierwszą część sezonu. Pingwiny biorąc pod uwagę flagę kontuzji czołowych zawodników radzą sobie w tym sezonie fenomenalnie. W nocy Pens ponownie spadli na trzecie miejsce w dywizji, ale mamy tyle samo punktów co drudzy Islanders. W lidze plasujemy się aktualnie na piątej pozycji. Kapitalna robota w wykonaniu Sullivana, który mocno pracuje na swoją pierwszą nominacje do Jack Adams Award.

Canadiens im dalej w sezon tym radzą sobie coraz gorzej. Aktualnie Montreal notuje serię czterech meczy przegranych z rzędu i szybuje w dół w tabeli Dywizji Atlantyckiej. 

Przewidywany skład Penguins:

Galchenyuk — Małkin Rust
Simon  McCann  Hornqvist
Aston-Reese  Blueger Tanev
Kahun  Blandisi  Lafferty

Johnson  Letang
Pettersson Marino
Riikola Ruhwedel

Murray

Przewidywany skład Canadiens:

Tatar — Danault Cousins
Lehkonen  Domi  Suzuki
Poehling  Kotkaniemi  Weal
Vejdemo  Peca Weise

Chiarot Weber
Mete  Petry
Scandella  Fleury

Price

Początek spotkania o wspomnianej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.