Mecz #4: Penguins vs. Ducks

W czwartym meczu tegorocznego sezonu Pens podejmą na własnym lodzie Anaheim Ducks, którzy jeszcze w tym roku nie przegrali żadnego spotkania.

Strach się bać tego spotkania. Penguins przystąpią do niego aż bez pięciu podstawowych napastników  Małkina, Galchenyuka, Hornqvista, Rusta oraz Bjugstada. Takim sposobem w Pittsburghu robi nam się małe AHL i cała gra opierać się będzie głównie na Crosbym. Jeśli drużyna przeciwna skutecznie wyłączy naszą pierwszą linię z gry to ciężko będzie Pingwinom w najbliższych kilku spotkaniach.

Ostatnia decyzja Sullivana gry na 11 napastników i 7 obrońców w meczu z Jets była bardzo głupia. Nie dość, że na zapleczu nie mamy dobrych zmienników w ofensywie to Sullivan i tak osłabionemu zestawieniu napastników kazał robić podwójne zmiany. Dzisiaj na lodzie zapewne ponownie zobaczymy taki układ. Pens bowiem w miejsce dwóch kontuzjowanych napastników z zaplecza powołali jedynie jednego Adama Johnsona. Nie rozumiem tej koncepcji, oby nie doprowadziło to do kolejnych kontuzji. 

Naprawdę ciężko przewidzieć jak spiszą się Penguins w tym spotkaniu. Będzie to ich ostatni mecz w domu przed pierwszą serią wyjazdowych spotkań. Dobrze byłoby więc wygrać bo na wyjeździe z pewnością łatwiej nie będzie, a początek sezonu z bilansem 1-3 na pewno nie odbije się pozytywnie na moralach drużyny. 

W jakim ustawieniu mogą dzisiaj zagrać Penguins? Tak wczoraj prezentowały się linie na treningu:

Przewidywany skład Pens:

Guentzel Crosby Simon
Kahun McCann Tanev
Aston-Reese Blueger Lafferty
?  Agozzino Adam Johnson

Dumoulin-Letang
Pettersson-Schultz
Johnson-Gudbranson
Marino

Murray

Ducks zagrają natomiast na pełnym gazie. Kaczki wygrały jak narazie swoje wszystkie trzy spotkania, ostatnio pokonując Detroit Red Wings 3:1. Póki co taka postawa Ducks jest sporą niespodzianką.  

Przewidywany skład Ducks:

Shore — Getzlaf  Kase
Rakell Lundestrom  Silfvenberg
Jones Henrique Terry
Ritchie  Grant Rowney

Lindholm Manson
Guhle  Fowler
Larsson Del Zotto

Gibson

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.