Mecz #39 & #40: Rangers vs. Penguins

Penguins zawitają na kilka dni do Nowego Jorku gdzie czeka ich dwumecz z New York Rangers, a potem także spotkanie z New Jersey Devils.

Nadal nie wiadomo na jakim miejscu w dywizji mają szansę zakończyć sezon Pingwiny. Nasz zespół ponownie znajduje się na trzeciej lokacie w dywizji i nasza przewaga nad czwartymi Bruins niestety stopniała do sześciu punktów. Do pierwszych Capitals tracimy obecnie cztery oczka, a do drugi Islanders dwa.

Penguins zmierzą się dzisiaj z Rangers, którzy ostatnimi czasy prezentują niezły hokej. Zespół z Nowego Jorku wcale nie jest jeszcze bez szans na występ w play-offach dlatego nasz zespół czekają dwa bardzo trudne mecze na Mannhatanie. 

Wydawało się, że wszystko zmierza już w dobrym kierunku w Mieście Stali. Drużyna wygrywała spotkania i odzyskiwała kontuzjowanych zawodników. Niestety radość ta nie trwała zbyt długo. Brandon Tanev ponownie wypadł na kilka tygodni ze składu. Nie wiadomo kiedy Kanadyjczyk wróci do gry.

Małkin oraz Kapanen trenują indywidualnie w Pittsburghu ale póki co nadal poza lodem. Ich powrót do składu to zapewne okolice ewentualnych play-offów  o ile rzecz jasna Pens w ogóle się w nich znajdą. 

Prawdopodobnie dzisiaj nadal zabraknie w składzie Bluegera. Łotysz trenuje od kilku dni z drużyną, ale widocznie nie jest jeszcze gotowy do powrotu do gry.

Z dobrych informacji Tristan Jarry trenował już wczoraj normalnie z zespołem i prawdopodobnie to on rozpocznie dzisiaj mecz w Nowym Jorku.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Rust
Zucker-McCann-Rodrigues
ZAR-Gaudreau-Lafferty
Zohorna-Jankowski-Sceviour

Dumoulin-Letang
Pettersson-Marino
Ceci-Matheson

Jarry

Przewidywany skład Rangers:

Kreider — Zibanejad  Buczniewicz
Panarin  Strome  Blackwell
Lafreniere Chytil Kakko
Di Giuseppe Rooney  Krawtsow

Lindgren Fox
Miller  Trouba
Hajek Smith

Szesterkin

Początek spotkań we wtorek oraz czwartek o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.