Mecz 28 & #29: Penguins vs. Bruins

Pingwiny powracają do PPG Paints Arena na dwudniowy dwumecz z Boston Bruins. Podopieczni Mike'a Sullivana dzisiaj i we wtorek rozegrają dwa spotkania, które mogą znacznie poprawić pozycję Pens w dywizji.

Penguins zgodnie z oczekiwaniami spisują się ostatnio całkiem dobrze. Dwa wygrane mecze w Buffalo z pewnością były planem drużyny od samego początku. Wszystko to pozwoliło chwilowo umocnić się Pens na trzeciej pozycji w dywizji z dorobkiem 35 punktów. Tuż za nami są jednak Bruins, którzy aktualnie tracą do Pens trzy oczka, ale mają także o dwa spotkania rozegrane mniej.

Będzie więc to rywalizacja o utrzymanie trzeciego miejsca w dywizji przez Penguins. Rzecz jasna wszystko w naszej dywizji nadal jest otwarte. Pens mogą zająć pierwsze miejsce lub równie dobrze nie znaleźć się w ogóle w play-offach. Do drugich Capitals tracimy tylko trzy punkty z taką samą liczbą rozegranych meczów.

Bruins ostatnio grają w kratkę. Bilans ich 10 poprzednich meczów to 4-4-2. Ostatnio Boston dał się ograć New York Rangers do zera. 

Ten dwumecz to teoretycznie dla Penguins najcięższe mecze w najbliższych dwóch tygodniach. Prócz z Bruins zagramy bowiem po 2 spotkania z Devils oraz Sabres. Ważnym jest więc dobre wejście w tydzień. 

Na froncie kontuzji póki co bez zmian. Nadal nie możemy liczyć na występ Zuckera oraz McCanna. Z gry na kilka dni wypadł także John Marino. Nie jest to jednak poważna kontuzja.

Problemy z kontuzjami także u Bruins. W dzisiejszym spotkaniu nie zagrają Ondrej Kase, Jeremy Lauzon, Brandon Carlo oraz Jake Debrusk. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Rodrigues Małkin  Kapanen
Aston-Reese Blueger  Tanev
Sceviour Jankowski  Angello

Dumoulin Letang
Matheson Ceci
Pettersson Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Bruins:

Marchand — Bergeron  Pastrnak
Ritchie Krejci  Coyle
Bjork  Studnicka Smith
Frederic Kuraly  Wagner

Grzelcyk McAvoy
Zboril Clifron
Tinordi  Vaakanainen

Halak

Początek spotkań w poniedziałek oraz wtorek o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Tranmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.