Mecz #14: Islanders vs. Penguins

Pingwiny po kilku dniach przerwy powracają na Long Island na rewanżowe spotkanie z Islanders w znacznie mocniejszym składzie. Zapowiada nam się w dzisiejszym spotkaniu wiele powrotów do składu.

Niestety wiemy, że ze składu na kilka tygodni wypadł Jared McCann, ale niemal pewny jest występ Zacha Aston-Reese w dzisiejszym starciu. ZAR trenuje aktualnie w trzeciej linii obok Bluegera oraz Taneva. 

W defensywie możliwy jest także występ Marcusa Peterssona, który powoli powraca do treningów po pauzie. Niemniej jednak wczorajszy trening był pierwszym dla Szweda więc zapewne Sullivan zdecyduje się jeszcze na zostawienie Petterssona w press boxie. Niemniej jednak dzisiaj w defensywie zobaczymy Letanga oraz Mathesona, który dopełnią pierwsze dwie formacje defensywne z naszymi młodymi defensorami  Josephem oraz Marino. Trzecią linię dopełni Ruhwedel oraz Ceci. 

Pingwiny muszą zacząć ponownie punktować. Ostatnie porażki spowodowały spadek na piątą lokatę w dywizji. Do pierwszych Bruins tracimy już dziewięć punktów z tylko jednym meczem rozegranym mniej. Różnica do trzecich Capitals jest nadal mała wynosi cztery punkty przy jednym spotkaniu rozegranym mniej.

W czasie gdy Penguins odpoczywali, Islanders zdążyli ograć jeszcze Rangers 2:0. Spotkanie to miało jednak miejsce w poniedziałek więc zespół z Long Island miał dostatecznie dużo czasu na odpoczynek.

Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym w erze Hextalla i Burke. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel Crosby Rust
Zucker Małkin Kapanen
Aston-Reese—Blueger Tanev
O’Connor Jankowski  Sceviour

Joseph  Letang
Matheson Marino
Ruhwedel Ceci

Jarry

Przewidywany skład Islanders:

Lee — Barzal — Bailey
Timaszow — Nelson — Eberle
Dal Colle — Pageau — Czarnik
Martin — Cizikas — Clutterbuck

Pelech — Pulock
Leddy — Mayfield
Greene — Dobson

Warłamow

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.