Little Caesars Arena

Detroit Red Wings
1:2

M48.: DET - PIT 1:2 OT - Wymęczone zwycięstwo

Pittsburgh pokonał po raz drugi w tym sezonie Detroit Red Wings wygrywając 2:1 po dogrywce. Bramki dla Pens zdobywali Crosby oraz Rust.

W bramce na spotkanie z Red Wing pojawił się Murray. Poza tym nie dokonano żadnych zmian w porównaniu z meczem w Bostonie.

Pingwiny w Detroit grały z najsłabszą drużyną w lidze i miały tym razem ogromne problemy aby zdobyć bramkę. Pens kontrolowali przebieg spotkania, ale nie potrafili pokonać Howarda. Problemy ze skutecznością strzelecką podopieczni Mike'a Sullivana mieli już wczoraj, podczas starcia z Bruins.

Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy poczekać do drugiej tercji i niestety nie było to trafienie dla Pens. W 24 minucie spotkania Detroit wykorzystało grę w przewadze i Murray musiał wyjąć gumę z siatki po uderzeniu Zadiny.

Od tego momentu Pens napierali na bramkę gospodarzy, ale nic z tego nie wynikało. Wynik udało się wyrównać dopiero w trzeciej tercji. W 44 minucie spotkania to Penguins grali w przewadze i dobrze rozegrany zamek celnym uderzeniem zakończył Rust.

Pens próbowali rozstrzygnąć spotkanie w regulaminowym czasie gry, to jednak się nie udało. Czekała nas więc kolejna wyjazdowa dogrywka co powoli staje się specjalnością Penguins. Pingwiny dogrywkę wygrały po tym jak Glandining powędrował na ławkę kar i Pens otrzymali szansę na grę w przewadze 4 na 3. Tym razem w powerplay do siatki trafił Crosby i możemy cieszyć się z kolejnych cennych dwóch punktów.

Podopieczni Mike'a Sullivana zdobywają bardzo ważne dwa oczka po wczorajszej porażce w Bostonie. To pozwala w chwili obecnej umocnić się Pingwinom na drugiej pozycji we własnej dywizji. Do pierwszych Capitals aktualnie tracimy cztery punkty.

Pingwiny wracają do Pittsburgha gdzie w niedzielęzagrają z Boston Bruins. Początekmeczu już o godzinie18:30 czasu polskiego.

Detroit Red Wings  Pittsburgh Penguins 1:2 OT (0:0, 1:0, 0:1  0:1)

Bramki i asysty: 24. Zadina (Daley, Nielsen) – 44. Rust (Malkin, Letang), 62. Crosby (Malkin, Rust)

Red Wings: Howard (Pickard) – Nemeth, Green, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Bertuzzi, D. Larkin (A), Glendening – Zadina, Filppula, Fabbri – Helm, Nielsen (A), Erne – Abdelkader (A), Ehn, Smith.

Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – McCann, Crosby (C), Simon – Kahun, Malkin (A), Rust – Galchenyuk, Agozzino, Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev.