Nassau Coliseum

New York Islanders
3:4

M23.: NYI - PIT 3:4 - Letang ponownie z dwoma trafieniami

Penguins pokonali w pierwszym weekendowym spotkaniu New York Islanders 4:3 po dogrywce. Bramki dla Pittsburgha zdobywali Letang, Crosby oraz McCann, który powrócił do gry po kontuzji. Złotego gola w dogrywce zaliczył Letang.

Od początku spotkania szykowało się nam kolejne wyrównane spotkanie na Long Island. Islanders w tym sezonie nie przegrali jeszcze spotkania w regulaminowym czasie gry. Z drugiej strony Penguins podchodzili do meczu z trzema wygranymi spotkaniami z Isles z rzędu.

Wynik spotkania otworzyli w 19. minucie spotkania gospodarze. Penguins nie odpowiedzieli zbyt dobrze na bramkę do szatni bowiem na początku drugiej tercji Nelson ponownie skierował gumę do siatki Jarry'ego po dosyć szczęśliwym rykoszecie.

Penguins zdołali jednak błyskawicznie odpowiedzieć na bramki Islanders i w ciągu 30 sekund doprowadzili do remisu. Wpierw podczas gry w przewadze bramkę kontaktową zdobył Crosby, a zaraz po tym do remisu doprowadził Letang.

Niestety Islanders pod koniec drugiej tercji ponownie zdołali objąć prowadzenie, ale w pierwszych sekundach trzeciej tercji do remisu doprowadził Jared McCann, dla którego było to pierwsze spotkanie po powrocie.

Więcej bramek w regulaminowym czasie gry nie padło, a złotego gola w dogrywce zdołali zdobyć zawodnicy z Pittsburgha. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry do siatki ponownie trafił Kris Letang, dla którego było to drugie spotkanie z dwoma zdobytymi bramkami w ostatnich dniach.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Kolejne spotkanie z Islanders już dzisiaj o przyjaznej porze dla polskich kibiców  23:00.

New York Islanders Pittsburgh Penguins 4:3 OT (1:0, 2:2, 0:1 0:1)

Bramki i asysty: 19. B. Nelson (Wahlstrom, Leddy), 22. Barzal (Lee, Mayfield), 35. Jo. Bailey (Beauvillier, B. Nelson) – 23. Crosby (Letang), 23. Letang (Kapanen, Guentzel), 41. McCann (Malkin), 65. Letang (Crosby)

Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson (A), Jo. Bailey (A) – Komarov, Pageau, Wahlstrom – Dal Colle, Cizikas, M. Martin.

Penguins: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang (A), Matheson, Marino, P-O. Joseph, Ceci – Guentzel, Crosby (C), Kapanen – McCann, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Sceviour, Lafferty, Angello.