Lemieux sprzedaje Pingwiny! Fenway Sports Group nowym właścicielem?

Wczorajszego wieczora w amerykańskich mediach pojawiła się prawdziwa bomba. Według The Wall Street Journal, Mario Lemieux i Ron Burkle w najbliższych dniach mają sprzedać klub Fenway Sports Group.

O tym, że Lemieux i Burkle chcieli sprzedać klub mówiło się od dawna. Pandemia tylko przyspieszyła te plany. Nic nie jest jeszcze sfinalizowane, ale wiele wskazuje na to, że Fenway Sports Group kupi większościowe udziały w klubie. Lemieux ma nadal pozostać w Pittsburghu jako mniejszościowy udziałowiec. Burkle ma sprzedać 100% swoich akcji.

Fenway Sports Group to gigant, który jest już właścicielem Boston Red Sox i ich słynnego stadionu Fenway Park. Poza tym FSG to także właściciel Liverpool FC z Premier League. Penguins dołączyliby więc do zaszczytnego grona. 

To prawdopodobnie najlepszy z możliwych scenariuszy dla Pens. Nowy właściciel nie będzie ograniczał przepływu gotówki do klubu, a Lemieux nadal pozostanie w Pittsburghu. Pandemia spowodowała niemałe problemy finansowe u Penguins, którzy jacy jedyni z NHL zdecydowali zaciągnąć publiczną pożyczkę. 

Podobno w klubie ma się zmienić niewiele i osoby tam pracujące są podekscytowane tą zmianą. Pens będą mogli być bardziej konkurencyjni na rynku wolnych agentów i pozwolić sobie na podpisywanie zawodników z wyższymi bonusami. Zmiana właściciela powinna także ułatwić negocjacje nowych kontraktów z Małkinem oraz Letangiem.

Nic nie jest jeszcze pewne, rozmowy mogą zostać przerwane w każdym momencie. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że Pens wkrótce będą mieli nowych właścicieli. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.