Lato w Pittsburghu #5: Trenerzy z nowymi kontraktami

Trener Mike Sullivan podpisał nowy trzyletni kontrakt z klubem. Jego umowa miała wygasnąć za rok, ale aktualnie ma już on zapewniony kontrakt przynajmniej do końca sezony 2026/27.

Sullivan to aktualnie długi najdłużej urzędujący trener w lidze. Pingwiny prowadzi od 2016 roku, zdobył dwa Puchary Stanleya z drużyną oraz awansował z zespołem do play-off w każdym sezonie swojej pracy.

Kilka dni wcześniej swój kontrakt przedłużył Mike Velluci. Sporo mówiło się o ewentualnym odejściu Velluciego, którego chciały podkraść inne kluby, ale ostatecznie przedłużył on umowę z Penguins na dwa lata.

Podobny ruch wykonał Todd Reirden, który został jednak awansowany z pozycji asystenta do associate coach. Penguins z pewnością mają jedną z bardziej doświadczonych ławek trenerskich w lidze. Kontrakt Reirdena także będzie obowiązywał dodatkowe dwa lata.

Sezon coraz bliżej

Za dwa tygodnie rozpocznie się camp treningowy zespołu przed nowym sezonem. W Pittsburghu już powoli zjawiają się niektórzy zawodnicy, w tym nowe nabytki takie jak m.in. Jeff Petry.

Pierwsze sparingowe spotkanie Pens rozegrają już 25 września przeciwko Columbus Blue Jackets.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.