Lato w Pittsburghu #4: Niespodziewana rewolucja w defensywie

Penguins mieli całkiem aktywny weekend na rynku transferowym, ale menadżer Ron Hextall zaskoczył niemal wszystkich swoimi ruchami. Wytransferował on z Pittsburgha Marino oraz Mathesona, a w zamian pozyskał... dwóch innych obrońców oraz jednego napastnika do bottom six. 

O tym, że Marino opuści Pittsburgh wiadomo było od dawna. Klub chciał pozbyć się salary cap i niemal 4,5 milionowy kontrakt Marino ciążył. Tym bardziej, że rozwój zawodnika stanął w miejscu. Penguins udało się wytransferować go do New Jersey Devils w zamian za innego młodego obrońcę, Ty Smitha oraz 3 rundę draftu w 2023 roku. Z perspektywy Pingwinów jest to całkiem dobry ruch bowiem Smith to zawodnik bardzo podobny do Marino, jednak mający dopiero dwa lata doświadczenia w grze w NHL. 22-letni Kanadyjczyk w ostatnim sezonie zanotował 5 bramek oraz 15 asyst w 66 meczach.

Jednak to jak Penguins wykorzystali zdobyte salary cap zaskoczyło wszystkich. Pens wytransferowali do Montrealu Mike'a Mathesona i 4 rundę draftu w 2023 roku w zamian za doświadczonego obrońcę Jeffa Petry'ego oraz młodego napastnika Ryana Poehlinga

Wszyscy w Pittsburghu chwalili sobie Mathesona, ale podobno Penguins przez całe lato próbowali pozyskać Petry'ego, który z pewnością jest wzmocnieniem naszego blue line. Penguins stają się zdecydowanie więksi na blue line. Dzięki Petry'emu ciężko będzie grać przeciwko defensorom Pens. Zawodnik ma jednak już 34 lata i trzy lata kontraktu na ponad 6 milionów dolarów. Aktualnie będzie najlepiej zarabiającym obrońcom w Pittsburghu. Ponownie dosyć ryzykowny ruch pod względem wieku, niemniej jednak Petry z pewnością jest nadal zawodnikiem topowej klasy.

Prócz niego do Pittsburgha przybył 23-letni Ryan Poehling. To dawny wybór w 1 rundzie draftu Canadiens (2017 rok). Będzie on wzmocnieniem bottom lines. W Pittsburghu otrzyma szansę na pokazanie się i regularną grę w NHL. W poprzednim sezonie w barwach Canadiens rozegrał on 57 spotkań i zanotował 17 punktów.

Penguins pomimo pozyskania Petry'ego nadal na dwóch ruchach zyskali także cap space potrzebne do podpisania Kapanena oraz wzmocnienia bottom six. Z pewnością nie jest to więc jeszcze koniec ruchów Hextalla.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.