Lato w Pittsburghu #2: Małkin zostaje do końca kariery w Pittsburghu; Rakell z nową umową

Czas na drugi odcinek Lata w Pittsburghu z prawdopodobnie największym newsem tego lata — Jewgienij Małkin zostaje w Pittsburghu do końca swojej kariery.

Małkin z nową czteroletnią umową

Serial pod tytułem "Nowa umowa dla Geno" wreszcie się zakończył. Po trzęsieniu ziemi w poniedziałek i emocjonalnym oświadczeniu Małkina iż Pingwiny "czekały zbyt długo" na jego podpisanie i że zamierza on sprawdzić swoje siły w środę na rynku wolnych agentów, nastąpił spokojniejszy wtorek i podpisanie nowej umowy.

Podobno rolę mediatora pełnił Sidney Crosby, który nawet odwiedził Małkina na Florydzie. Największym problemem była długość kontraktu oczekiwana przez Geno  4 lata. Penguins chcieli mu zaoferować maksymalnie 3 lata. Ostatecznie skończyło się na 4 latach i umowie na 6.1 miliona dolarów rocznie. Oznacza to, że Małkin będzie zarabiał o niemal trzy miliony dolarów mniej niż dotychczas. 

Penguins nie stracili więc żadnej ze swoich największych gwiazd tego lata i dzisiaj z czystą kartą przystąpią do rywalizacji na rynku wolnych agentów. 

Rakell zostaje w Pittsburghu

W poniedziałek Penguins ogłosili, że podpisali na długie sześć lat Richarda Rakella. Zawodnik sprowadzony do Pittsburgha podczas ostatniego okienka transferowego zdecydował się zostać w Mieście Stali. Dostał on dosyć sowity kontrakt  6 lat i 5 milionów dolarów rocznie. Szwed zapewne będzie występował w drugiej linii razem z Małkinem oraz Zuckerem.

P.O. Joseph także z nową umową

We wtorek Penguins podpisali także na nowy dwuletni kontrakt swojego najlepszego prospekta  obrońcę P.O. Josepha. Rocznie zarabiać będzie on 825 tysięcy dolarów. Pens chcą aby Joseph regularnie występował w NHL w najbliższym sezonie. Nie jest tajemnicą iż Penguins próbują wytransferować jednego ze swoich przepłaconych obrońców — główni kandydaci to Pettersson oraz Marino. Deadline na tą transakcję już dziś bo z pewnością Pens woleliby mieć jasność z capspace przed rozpoczęciem szaleństwa na rynku wolnych agentów.

Kapanen z ofertą kwalifikująca, Hainen odchodzi z Pittsburgha

Kasperi Kapanen otrzymał ofertę kwalifikująca od Penguins i zapewne zostanie w Mieście Stali. Jego losu nie podzieli Danton Heinen, który takiej oferty nie otrzymał i stanie się dzisiaj wolnym agentem. 

Penguins z pewnością chcieliby na rynku wolnych agentów znaleźć jeszcze jednego skrzydłowego do top six. Pens nie mają jednak do dyspozycji zbyt dużo cap space  po podpisaniu Małkina jest to nieco ponad 4 miliony dolarów. Dlatego transfer Petterssona lub Marino jest kluczowy w kwestii dzisiejszej aktywności zespołu z Miasta Stali.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.