Koniec pewnej epoki - Hörnqvist w Panthers!

Po dwudniowej sadze Penguins wytransferowali w czwartek Patrica Hornqvista do Florida Panthers w zamian za obrońcę Mike'a Mathesona oraz napastnika Coltona Scevioura. To koniec pewnej epoki w Penguins. Hornqvist był zawodnikiem powszechnie lubianym w szatni, a także pierwszym graczem pozyskanym przez Rutherforda jako menadżer Penguins.

Penguins mieli obawy, że Hornqvist zarabiający niemal 6 milionów dolarów rocznie będzie miał problemy z utrzymaniem formy w ostatnich latach swojej kariery. O ewentualnym transferze Hornqvista mówiło się od dłuższego czasu, ale nikt nie chciał przyjąć go do wiadomości bowiem Szwed był jednym z najbardziej lubianych zawodników przez kibiców.

W zamian Penguins pozyskują 26-letniego obrońcę z problemami, Mike'a Mathesona, który ma ważny kontrakt aż do 2026 roku. Matheson rokował w Panthers na czołowego defensora jednak ostatni sezon po zmianie trenera miał fatalny. W Penguins uzyska szansę na nowy start. 

Prócz niego do Penguins przychodzi Sceviour, który zapewne miałby być wzmocnieniem czwartej formacji Penguins. Kontrakt Coltona wygasa po następnym sezonie. 

To nie koniec transferów w Pittsburghu. Nadal czekamy na transfer jednego z golkiperów, Rutherford chce także pozyskać zawodników podczas rynku wolnych agentów. 


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.