Kessel Pingwinem jest już tylko na papierze

Tak jak w tytule newsa. Phil Kessel Pingwinem jest już tylko na papierze. Transfer Amerykanina spodziewany jest w każdym momencie i nikt się z tym nie kryje.

Ostatnio wyciekły informacje nt. ewentualnego transferu Kessela do Wild. Phil zablokował jednak póki co ten transfer i nie wiadomo czy zmieni zdanie. Więcej na ten temat pisałem na NHLw.PL  KLIK. Pingwiny miałyby w zamian dostać Jasona Zuckera oraz kluby dodatkowo miałyby się wymienić takimi zawodnikami jak Jack Johnson i Victor Rask. Póki co jednak temat chyba umarł.

Niemniej jednak Kessel otrzymał wyraźny sygnał, że w Pittsburghu już nie zagra. O ile w kwietniu Phil jeszcze mógł liczyć na to, że zostanie w Mieście Stali, to teraz pewne jest, że jego transfer to kwestia czasu.

Problematyczna jest klauzula w kontrakcie Kessela, która pozwala na wytransferowanie zawodnika bez jego zgody tylko do ośmiu wskazanych klubów. Na całą resztę drużyn Kessel musi się zgodzić osobiście. Wild nie byli na liście Kessela.

Z klubem z Pittsburgha podobno skontaktowało się kilka klubów, w których Kessel chciałby grać. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się w najbliższych dniach.


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.