Jason Zucker w końcu Pingwinem!

Jest długo wyczekiwany transfer Rutherforda. Jason Zucker stał się tej nocy oficjalnie członkiem Pittsburgh Penguins. W zamian do Wild powędrowali Galchenyuk, prospekt Calen Addison oraz pierwsza runda draftu 2020 lub 2021.

Jeśli Pingwiny nie awansują do play-offów wtedy Wild otrzymają pierwszą rundę draftu w 2021 roku. 

Cena za Zuckera jest spora. Addison był naszym najlepszym defensywnym prospektem, który rozegrał świetne Mistrzostwa Świata Juniorów. Nie wiadomo jednak nadal kiedy i na jakim poziomie będzie gotowy na grę w NHL. To wciąż zawodnik, o którym niewiele wiadomo. Dodatkowo Pens tracą pierwszą rundę draftu co w przypadku takiego transferu było przewidywalne.

Zucker nie jest rentalem. Ma kontrakt ważny aż do końca sezonu 2022/23. Ma także bardzo przyjemny caphit jak dla takiego zawodnika  5,5 miliona dolarów. Zucker ma zastąpić Guentzela w linii Crosby'ego, ale wcale nie jest nowym Guentzelem. Jake to zawodnik będący w stanie strzelić 40 bramek w trakcie sezonu. Rekord Zuckera to 33.

Niewątpliwie jednak jest to ogromne wzmocnienie Penguins. Zucker to jeden z najszybszych skrzydłowych w lidze w swoim prime time. W Pittsburghu zapewne zostanie na dobrych kilka lat. Oby tylko wpasował się w system Sullivana.

Przypomnijmy, że Pens próbowały pozyskać Zuckera już tego lata w zamian za Phila Kessela. Wówczas transfer zawetował sam Kessel.

Zucker zadebiutuje już jutro podczas spotkania z Tampa Bay Lightning.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.