Jared McCann wytransferowany do Toronto

Expansion draft daje się we znaki menadżerowi Pens, Ronowi Hextallowi. Wczoraj minął deadline na wysłanie listy chronionych zawodników przed przyszłotygodniowym expasion draft Seattle Kraken. Pens w wyniku tego byli zmuszeni do wytransferowania jednej z czołowych postaci swojego bottom six  Jareda McCann.

McCann powędrował do Toronto w zamian za prospekta Filipa Hallandera oraz siódmą rundę draftu w 2023 roku. Hallander to dobrze rokujący zawodnik draftowany przez Penguins kilka lat temu w drugiej rundzie. Powędrował on do Toronto w zeszłym roku w zamian za Kaspieriego Kapanena. Teraz wraca do Pittsburgha.

Transfer McCanna nie jest idealny, ale daje do zrozumienia iż Pens mieli zamiar nie chronić McCanna przed expension draft a to by oznaczało prawdopodobnie jego utratę za darmo. Teraz Pens w expansion draft prawdopodobnie stracą zawodnika z większym kontraktem co pozwoli na wykonanie ruchów na wzmocnienie podczas letniego okienka transferowego. 

Nie znamy jeszcze oficjalnej listy chronionych zawodników, ale prawdopodobnie w ataku będą to Crosby, Małkin, Guentzel, Rust, Kapanen, Blueger oraz Tanev. Oznacza to, że Seattle z dużą dozą prawdopodobieństwa podbierze nam Jasona Zuckera albo któregoś z obrońców, np. Markusa Petterssona. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.