IIHF WC 2011: Kanada pokonuje USA po karnych (video); wyniki spotkań

We wczorajszym pojedynku drugiej rundy grupowej Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, które odbywają się w Bratysławie i Koszycach reprezentacja Kanady po zaciętym spotkaniu wygrała z reprezentacją USA po karnych.

Po pierwszej wyrównanej tercji nie zobaczyliśmy żadnych bramek choć zarówno Kanada i USA miały kilka bardzo dobrych sytuacji, lecz Kanadyjczycy mieli znacznie więcej szans na zdobycie bramki o czym możemy się przekonać przeglądając protokół meczowy - Canada oddała 48 strzałów na bramkę rywala, zaś USA strzałów na bramkę Reimera oddało zaledwie 17.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Steel Arena mogli zobaczyć w 5. minucie 2. tercji kiedy to Mike Komisarek zdobył bramkę dającą prowadzenie reprezentacji USA. Kibice Kanady nie musieli czekać zbyt długo na odpowiedź swoich ulubieńców. Trzy minuty potem bramkę wyrównującą zdobył Burns. Kanada cały czas oddawała strzały na bramkę USA, lecz tam świetnie spisywał się Conklin. W 14. minucie 2. tercji bramkę na 2:1 dla USA zdobył Johnson i po drugiej tercji Kanadyjczycy dość niespodziewanie przegrywali z USA.

W trzeciej tercji Kanadyjczycy na lód wyszli zdeterminowani i najpierw bramkę wyrównująca zdobył Tavares, a dwie minuty później podczas gry w przewadze bramkę bo ładnym strzele zdobył Jason Spezza i Kanada prowadziła 3:2, lecz to nie wystarczyło do zwycięstwa. W 12. minucie 3. tercji podczas gry w przewadze na korzyść USA bramkę wyrównującą zdobył Derek Stepan. Żadna reprezentacja nie zdołała do końca meczu zdobyć jeszcze jednej bramki i w Koszycach czekała nas dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W rzutach karnych lepsi okazali się Kanadyjczycy, a decydującego karnego o zwycięstwie zdobył Eberle.

Canada - USA 4:3 SO