Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 3:2

Nie udało się Pingwinom podbić słonecznego Sunrise. Panthers zrewanżowali się Pens za porażkę na początku sezonu i pokonali przyjezdnych na własnej tafli 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Pingwinów, które już w drugiej minucie objęły prowadzenie w spotkaniu. Bramkę zdobył duet Kunitz - Dupuis po ładnym kontrataku. Kunitz podał do Dupuis, ten strzelił spod linii niebieskiej po czym Kunitz zmienił tor lotu krążka i dobił gumę do siatki. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła 6. minut później. W 8. minucie 1. tercji spotkania Johnsona do kapitulacji zmusił Campbell.

Bez wątpliwości Pantery zawdzięczają zwycięstwo bardzo dobrej dyspozycji swojego bramkarza - Jose Theodore, który kilkukrotnie w efektowny sposób ratował swoją drużynę przed utratą bramki. W 26. minucie spotkania na ławkę kar pojechał Kunitz co chwilę potem wykorzystała drużyna z Florydy. Po dobrze rozegranym zamku bramkę dla gospodarzy zdobył Fleischmann i Panthers objęli prowadzenie w meczu. Pingwiny wyrównały w 33. minucie. Drugą bramkę dla Pens zdobył Staal, któremu udało się wpakować gumę do siatki mimo dużego zamieszania przed bramką Theodora. Chwilę później Pens stworzyli sobie podobną sytuację jak ta sprzed minuty, lecz tym razem szczęście było przy Panthers. Druga tercja zakończyła się ponownie remisem - 2:2.

W trzeciej wyrównanej i zaciętej tercji lepsi okazali się gospodarze. Decydującego gola w tym spotkaniu zdobył niespełna 4. minuty przed końcem 3. tercji spotkania podczas gry w przewadze Weiss, któremu udało się wpakować gumę do siatki podczas dużego zamieszania pod bramką Johnsona. Pens walczyli do samego końca, lecz ostatecznie nie udało się zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się porażką 3:2.

Kolejny mecz już jutro. Pingwiny wracają do Consol Energy Center i zmierzą się z New York Islanders.

Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 3:1 (1:1,1:1;1:0)

Bramki:
PIT:   C. Kunitz (01:09 - 1st) , J. Staal (12:38 - 2nd)
FLA:   B. Campbell (07:28 - 1st) , T. Fleischmann (PPG, 05:48 - 2nd) , S. Weiss (PPG, 16:30 - 3rd)