Daniel Winnik wytransferowany do Pens!

Jest kolejny świetny ruch naszego menadżera Jima Rutherforda. GMJR przed kilkoma chwilami pozyskał z Toronto Maple Leafs Daniela Winnika za w miarę rozsądną cenę. Do Toronto w zamian powędrował Zach Sill oraz druga runda draftu w 2016 roku, a także czwarta runda draftu w roku 2015. Dodatkowo Toronto będzie opłacać połowę pensji Winnika. Zabieg ten dokonany został w celu zmieszczenia zawodnika w naszym salary cap. 

Od kilku dni mówiło się o potencjalnym zainteresowaniu Pingwinów Winnikiem, ale zawodnika chciałby pozyskać także inne kluby i wydawało się, że Maple Leafs będą czekali aż do samego trade deadline z oddaniem zawodnika aby uzyskać jak najwyższą cenę. Rutherford jednak po raz kolejny popisał się swoim kunsztem i zdołał przekonać działaczy Toronto do transferu już teraz.

Winnik to świetny gracz do bottom-six. Prawdopodobnie zagra u boku Suttera. W tym sezonie zdobył siedem bramek oraz zanotował osiemnaście asyst w 58 spotkaniach. 

Czy to ostatni ruch Rutherforda? Wciąż nie wiadomo. Menadżer Pens wciąż posyła klubowych skautów na inne ligowe spotkania. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.