Daniel Carcillo na testach w Penguins

Generalny menadżer Pittsburgh Penguins, Jim Rutherford poinformował, że w dniu dzisiejszym klub podpisał tzw. "tryout contract" z Danielem Carcillo. Były zawodnik New York Rangers będzie we wrześniu testowany przez sztab szkoleniowy Pens. Carcillo razem z zespołem weźmie udział w campie przygotowawczym i zapewne zaprezentuje się w spotkaniach sparingowych. Po tym okresie klub zadecyduje przed sezonem czy podpisze umowę z 29-letnim Kanadyjczykiem.

Carcillo był draftowany w 2003 roku przez Penguins, ale w klubie nigdy nie zagrał. Występował jedynie w Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Swój debiut w NHL Dan zaliczył w 2006 roku w barwach Coyotes. Ostatni sezon spędził w New York Rangers gdzie w sezonie regularnym rozegrał 31 spotkań, w których zdobył trzy bramki. 

Carcillo to typowy zawodnik mający pełnić role enforcera. Po odejściu z drużyny Glassa w naszym zespole brakuje zawodnika, który mógłby rzucić rękawice na lód. W ostatnich tygodniach przewijało się nazwisko Paula Bissonnette'a, który miałby pełnić tę rolę w Pens, ale widocznie klub nie zdołał osiągnąć porozumienia ze słynnym "Biznastym". 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.