Casey DeSmith z nową, trzyletnią umową!

Jim Rutherford ostatnio rozdaje coraz więcej kontraktów w trakcie sezonu. U naszego menadżera są to wyjątkowe sytuacje, ale widocznie taka była również i ta. Po podpisaniu Guentzela, Rutherford zdecydował się na parafowanie nowej umowy z golkiperem, Casey DeSmith. 

Umowa zacznie obowiązywać od przyszłego sezonu i potrwa aż do roku 2022. DeSmith zarobi rocznie 1,25 miliona dolarów. To sprawia, że DeSmith będzie jednym z backupów, którzy mają najbardziej rozsądne umowy w lidze. 

DeSmith to całkowite objawienie. Nikt nie spodziewał się, że golkiper z takim talentem zostanie wyciągnięty wprost z ECHL. DeSmith przebił się przez wszystkie szczeble zawodowego hokeja w USA  od ECHL przez AHL do NHL. 

Casey w tym sezonie stworzył zdrową rywalizację w bramce z Mattem Murrayem i bardzo pomógł drużynie w czasie kontuzji naszej jedynki. W tym sezonie w 22 meczach zanotował 12 zwycięstw ze skutecznością obron 92,4%. To bardzo dobry wynik.

Co to oznacza dla klubu? To, że prawdopodobnie rozpocznie się handlowanie Tristanem Jarry. Jarry bowiem ma umowę, która gwarantuje mu za rok grę w NHL. Wygląda na to, że w Pittsburghu nie ma dla niego miejsca.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.