Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 5:3

Penguins przegrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 3:5. Jest to czwarta porażka Pingwinów w tym sezonie.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli Pens. Już w 2. minucie spotkania krążek do bramki Johnsona wpakował Skinner i Penguins przegrywali 1:0. Pittsburgh w 1. tercji również miał swoje okazje, lecz w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Ward, który skutecznie unicestwiał wszystkie strzały gości.

Druga tercja spotkania to ponownie bardzo dobra gra Hurricanes i świetna obrona Warda. Gwiazdą drugiej tercji spotkania okazał się Ruutu, który zdobył dla swojego zespołu dwie bramki. Wpierw w 16. minucie 2. tercji spotkania po podaniu Skinnera pewnym strzałem pokonał Johnsona, a niespełna minutę przed zakończeniem drugiej tercji podwyższył na 3:0. Przy trzeciej bramce dla Caroliny ponownie asystował Skinner. Pingwiny schodziły po 2. tercji w niezbyt dobrych humorach ze stratą trzech bramek.

Na trzecią tercje Pens wyszli bardziej zmotywowani i pewni siebie co jak później się okazało przyniosło efekty, lecz już w 15. sekundzie Pens byli bliscy stracenia czwartej bramki kiedy to ze świetną kontrą ruszył kapitan Hurricanes - Eric Staal. Staal wpakował krążek do siatki Pens, lecz było to już po gwizdku sędziego i bramka nie została uznana. W 42. minucie spotkania Pingwiny w końcu zdobyły pierwszą bramkę w meczu, której zdobywcą był Jordan Staal. Trzy minuty później Staal zdobył kolejną bramkę dla Pens podczas gry w osłabieniu i było już 3:2. Pingwiny złapały wiatr w żagle i w 53. minucie wynik spotkania wyrównał Chris Kunitz i zwycięstwo w tym meczu stało się sprawą otwartą. Gospodarze wyraźnie podrażnieni zaistniałą sytuacją ruszyli do ataku i w 16. minucie 3. tercji czwartą bramkę dla Hurricanes zdobył Eric Staal, a trzy minuty przed końcem meczu na 5:3 podwyższył LaRose i takim to też wynikiem zakończyło się spotkanie.

Pingwiny odniosły czwartą porażkę w tym sezonie i aktualnie z dorobkiem 23 punktów zajmują 2. lokatę w tabeli ligi NHL. Kolejne spotkanie 15 listopada przeciwko Colorado Avalanche. Mecz ten zostanie rozegrany w Consol Energy Center.

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 5:3 (1:0,2:0,2:3)

Bramki:
PIT:   J. Staal (01:40 - 3rd) , J. Staal (SHG, 04:43 - 3rd) , C. Kunitz (12:18 - 3rd)
CAR:   J. Skinner (01:22 - 1st) , T. Ruutu (15:51 - 2nd) , T. Ruutu (19:03 - 2nd) , E. Staal (15:26 - 3rd) , C. LaRose (17:30 - 3rd)