Camp treningowy coraz bliżej! Najnowsze newsy z PIT

Już za dwa tygodnie ruszy camp treningowy zespołu przed zbliżającym się nowym sezonem NHL. W ostatnich dniach pojawiło się kilka informacji dotyczących drużyny i przebiegu zbliżającego się sezonu.

Zawodnicy pojadą do Pekinu

Zgodnie z oczekiwaniami NHL oraz NHLPA potwierdziły oficjalnie udział zawodników na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Oznacza to, że w lutym liga zawiesi swoje rozgrywki na dwa tygodnie. Większość zawodników wyleci do Pekinu lotami czarterowymi z Las Vegas zaraz po zakończeniu All-Star Weekend. Liga pozostawiła sobie furtkę do anulowania swojego udziału w ZIO. Jeśli będzie istniało zagrożenie spowodowane covidem lub liga będzie miała spore opóźnienia w terminarzu z powodu ewentualnych lockdownów w USA wtedy zawodnicy do Pekinu prawdopodobnie nie pojadą.

Jakie Pingwiny mają szansę na udział w ZIO? Z pewnością zobaczymy Sidneya Crosby w reprezentacji Kanady, Jewgienija Małkina w reprezentacji Rosji oraz Jake'a Guentzela w barwach USA. Teddy Blueger wywalczył w ubiegłym tygodniu awans na ZIO z reprezentacją Łotwy. Kasperi Kapanen zapewne zagra dla Finlandii, Dominik Simon dla Czech, Marcus Pettersson dla Szwecji. Spore szanse na występ w barwach USA mają także Brian Dumoulin czy Bryan Rust. Wiele wskazuje więc na to, że Penguins będą licznie reprezentowani w Pekinie.

Prócz tego trenerem reprezentacji USA na ZIO został Mike Sullivan, a jego asystentem Todd Reirden. Andy Saucier zaś będzie video coachem USA. 

Bartkowski i Boyle na PTO

Penguins ogłosili podpisanie dwóch zawodników na testy. Matt Bartkowski występuję na pozycji obrońcy i pochodzi z Pittsburgha. W swojej karierze rozegrał częściowo 11 sezonów w barwach Bostonu, Vancouver, Calgary czy Minnesoty. Teraz powalczy o kontrakt w Penguins zapewne typu two-way. 

Bardziej ciekawym podpisem jest Brian Boyle. Ligowy weteren ma na swoim koncie 12 sezonów NHL w barwach Los Angeles Kings, New York Rangers, Tampa Bay Lightning, Toronto Maple Leafs, New Jersey Devils, Nashville Predators i Florida Panthers. Wystąpił w także niemal 120 spotkaniach play-off. Boyle jeśli sprawdzi się na campie miałby być zapewne wzmocnieniem bottom six Penguins.

NHL w Polsce na Viaplay?

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie rozgrywki NHL będziemy mogli oglądać w Polsce na platformie Viaplay. Taka informacja pojawiła się na stronach ligi. Samo Viaplay jeszcze tego nie potwierdziło. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.