Brian Dumoulin z sześcioletnim kontraktem!

Dzisiaj miał się odbyć w Toronto arbitraż Briana Dumoulina, ale ostatecznie nie doszło do tego ruchu. Klub w ostatniej chwili porozumiał się z zawodnikiem i podpisał z nim długą, sześcioletnią umowę. Dumoulin rocznie zarabiać będzie 4,1 miliona dolarów.

Dumoulin wyrósł na czołowego obrońcę Penguins. W tych play-offach pod nieobecność Krisa Letanga spędzał na lodzie najwięcej minut. Od dwóch sezonów jest defensorem na miarę TOP4 naszej drużyny. Kontrakt 4,1 miliona dolarów być może jest małym ryzykiem, ale z pewnością Brian zasłużył na taką umowę.

Umowa będzie obowiązywała od nowego sezonu aż do sezonu 2022/23.

Pingwiny w chwili obecnej mają do dyspozycji 6,3 miliona dolarów na kontrakty zawodników w nowym sezonie. W podobnej do Dumoulina sytuacji jest Conor Sheary. Sheary ma zaplanowane przesłuchanie arbitrażowe na 5 sierpnia. Conor jest jednak reprezentowany przez tego samego agenta co Dumoulin, który wyraził nadzieję, że uda się także i w tym przypadku podpisać umowę bez arbitrażu. 6,3 miliona dolarów musi bowiem wystarczyć na Sheary'ego oraz trzeciego centra.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.