Blandisi najnowszym Pingwinem; Brassard w Blue Jackets?

Pingwiny późną nocą pozyskały z Anaheim Ducks Josepha Blandisi w zamian za Dereka Granta. To kolejny transfer z Ducks w tym sezonie. 

Blandisi to młody 24-letni skrzydłowy, który na swoim koncie ma występy w barwach Devils oraz Ducks. Ten sezon w większości Joseph spędził na farmie Ducks w San Diego. 

Transfer Blandisi ma głównie na celu zwiększenie elastyczności w składzie Penguins. Joseph ma kontakt typu two-way, a więc bez problemu może zostać w każdej chwili odesłany na farmę. Pingwiny prawdopodobnie szykują się na powrót Justina Schultza do składu. Z Grantem i Schultzem Pens nie zmieściliby się w 23 osobowym limicie. 

Dodatkowo głośno zrobiło się o transferze Dericka Brassarda, który wyraźnie zawodzi w barwach Penguins o czym ostatnio głośno zaczął mówić sam Jim Rutherford. Podobno największym zainteresowaniem wykazują się Blue Jackets. Transfer ten jednak jest mało prawdopodobny z powodu tego iż Columbus to nasz dywizyjny rywal, z którym zapewne przyjdzie nam się zmierzyć w play-offach. Penguins nie naciskają, to Jackets mają słabą obsadę centrów. Znacznie bardziej prawdopodobny wydaje się transfer Brassarda na zachód. Czy dojdzie to do skutku? Jeśli tylko Rutherford stwierdzi, że wzmocniłoby to drużynę to zrobi ten ruch w mgnieniu oka. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.