58 zawodników zaproszonych na camp

Zbliża się camp treningowy zespołu przed startem nowego sezonu NHL. W dniu dzisiejszym opublikowana została lista wszystkich 58 zawodników, którzy będą walczyć o miejsce w składzie drużyny.

Camp rozpocznie się oficjalnie w czwartek, 23 września. Wówczas w UPMC Lemieux Sports Complex pod Pittsburghiem stawi się 58 zawodników  32 napastników, 20 obrońców oraz 6 bramkarzy. Pierwsze sparingowe spotkanie Penguins rozegrają pięć dni później przeciwko Columbus Blue Jackets.

Trener Mike Sullivan zaprosił do udziału 25 zawodników, którzy rozegrali w poprzednim sezonie przynajmniej jedno spotkanie w barwach Pens. Prócz tego pojawią się nowe twarze takie jak Brock McGinn, Danton Heinen czy powracający do Pittsburgha Dominik Simon. 

Prócz tego w mieście stali stawią się Matt Bartkowski oraz Brian Boyle, którzy walczyć będą o kontrakt i  miejsce w składzie Pens.

Z prospektów największe szanse na awans do pierwszego składu mają Sam Pulin oraz Nathan Legare, którzy byli draftowani w 2019 roku oraz Filip Hallander, który oryginalnie był draftowany przez Penguins, potem został odesłany do Toronto, a teraz udało się go odzyskać w transferze Jareda McCanna.

Szanse na angaż w pierwszym zespole nasi prospekci mają spore z powodu kontuzji Sidneya Crosby'ego oraz Jewgienija Małkina. Największe gwiazdy Pens opuszczą camp treningowy i początek sezonu. Crosby przeszedł operację nadgarstka w tym miesiącu i ma pauzować przez sześć tygodni. Jeśli chodzi o Małkina sytuacja jest niepewna, ale mówi się o dłuższej pauzie od Crosby'ego.

Pełny skład Penguins na camp treningowy można znaleźć TUTAJKomentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.