1. mecz: Tampa Bay - Penguins 0:3

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Pittsburgh Penguins pokonał przed własną publicznością Tampa Bay Lightning 3:0 w pierwszym meczu pierwszej rundy tegorocznych rozgrywek Play-off.

Pierwsze dwie tercje to wyrównana gra obydwu zespołów i popisowe interwencje zarówno Fluery'ego jak i Rolosona. Ostatecznie po 40. minutach gry kibice zebrani na Consol Energy Center nie zobaczyli bramek i zespoły schodziły do szatni z bezbramkowym remisem.

Trzecia tercja to już przewaga zawodników Pens. W 7. minucie 3. tercji pierwszą bramkę dla Penguins zdobył Alexei Kovalev i było 1:0 dla Pittsburgh'a. Kibice na drugą bramkę Pingwinów nie musieli czekać długo. Kilka sekund po pierwszej bramce, drugą dla Pens zdobył Arron Asham, który po indywidualnej akcji zdobył bramkę dającą prowadzenie 2:0 dla ekipy z Pittsburgha.

Zawodnicy Pens nie pozwolili rywalom na zdobycie kontaktowej bramki i w ostateczności w ostatniej minucie spotkania wynik spotkania ustalił Kunitz, który po strzale na pustą bramkę rywali zdobył gol dający prowadzenie 3:0.

Kolejne spotkanie już w sobotę o godzinie 01:00 czasu polskiego.