Scotiabank Arena

2:3
Philadelphia Flyers

PHI - PIT 3:2 OT - Pierwszy mecz Pens od marca

Penguins rozegrali pierwsze oficjalne spotkanie od marca. W sparingu przed wznowieniem sezonu podopieczni Mike'a Sullivana przegrali z Philadelphia Flyers 3:2 po dogrywce. Bramki dla Pens strzelali Sheary oraz Zucker, a czas w bramce po równo podzielili Murray oraz Jarry.

Murray puścił dwie braki w pierwszej połowie spotkania, ale także musiał zmierzyć się z większą ilością strzałów. Matt na 12 uderzeń Flyers obronił 10, a Jarry 7 na 8.

Widać było iż jest to pierwsze spotkanie obydwu drużyn po bardzo długiej przerwie, sporo na lodzie było chaosu oraz niedokładności. Zespoły nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Pens w całym meczu oddali tylko 26 strzałów i nie wykorzystali żadnej z trzech przewag.

Teraz przed Pingwinami początek rywalizacji z Canadiens w sobotę. Habs również przegrali swoje spotkanie sparingowe. Grali oni z Toronto Maple Leafs i przegrali 4:2. Więcej o początku sobotniej serii z Montrealem wkrótce na naszym portalu.

Skrót sparingu z Flyers:

Philadelphia Flyers Pittsburgh Penguins 3:2 OT (2:1, 0:0, 0:1 1:0)

Bramki i asysty: 12. Couturier (Giroux, Provorov), 20. K. Hayes, 63. Laughton (Konecny, Gostisbehere) – 6. Sheary (Guentzel, Marino), 57. Zucker (Malkin, J. Johnson)

Flyers: Hart (41. Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Gostisbehere, Friedman, Zamula – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Laughton – Pitlick, D. Grant, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl – Farabee.

Penguins: M. Murray (30. Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Hörnqvist, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.