7:3
Ottawa Senators

M65.: PIT - OTT 7:3 - Zła passa przełamana; Rust z hat-trickiem

Pingwiny zdołały w końcu przełamać passę porażek pewnie pokonując na własnym lodzie Ottawa Senators 7:3. Hat-tricka w spotkaniu zaliczył Rust, a prócz niego dla Pens strzelali Marino, Sheary, Crosby oraz Zucker.

Do gry w meczu zgodnie z oczekiwaniami powrócili Dumoulin i Marino, którzy znacznie wzmocnili defensywne szeregi Pens.

To właśnie Marino błyskawicznie otworzył wynik spotkania w Pittsburghu. Już w 1. minucie gry strzałem z nadgarstka wpakował on gumę do siatki Andersona.

Na drugą bramkę nie trzeba było czekać zbyt długo. Zaledwie kilkanaście sekund po trafieniu Marino było już 2:0 za sprawą pierwszej formacji i Sheary'ego, który zdobył swoją pierwszą bramkę po powrocie do Pittsburgha.

Senators w pierwszej tercji zdołali złapać kontakt z Pingwinami, ale tylko na chwilę bowiem w ostatniej minucie tercji Pingwiny skutecznie rozegrały grę w przewadze i swój marsz po hat-trick rozpoczął Rust.

W drugiej tercji działo się dużo mniej, ale wyraźnie widoczna była lepsza defensywa postawa Pingwinów. To dobry prognostyk na nadchodzące ciężkie dywizyjne mecze. W tej odsłonie padła tylko jedna bramka, która podwyższyła wynik na 4:1. W 38 minucie skutecznym strzałem z ostrego kąta popisał się Crosby.

W trzeciej tercji obydwa zespoły powymieniały się ciosami. Tercja rozpoczęła się dobrze od bramki Zuckera już w 41 minucie. Potem jednak Senators strzelili dwa gole z rzędu i prowadzenie Pittsburgha znacząco stopniało.

Wtedy jednak do gry wkroczyła druga formacja, która w ostatnich minutach spotkania strzeliła dwie bramki za sprawą Rusta. Bryan dwukrotnie w trzeciej tercji pokonał Andersona i przypieczętował ważne zwycięstwo Penguins.

Kolejne spotkanie Penguins rozegrają w czwartek na wyjeździe przeciwko Buffalo Sabres.

Pittsburgh Penguins  Ottawa Senators 7:3 (3:1, 1:0, 3:2)

Bramki i asysty: 1. Marino (Malkin, Zucker), 2. Sheary (Dumoulin, Letang), 20. Rust (Malkin, Crosby), 38. Crosby (Zucker), 41. Zucker (Sheary, Crosby), 54. Rust (Marleau, Malkin), 58. Rust (Malkin) – 17. Hawryluk (Reilly, White), 42. B. Tkachuk (N. Zajcev, White), 52. Co. Brown (Chabot)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Zucker – Rust, Malkin (A), Marleau – Hörnqvist, McCann, Lafferty – Angello, Blueger, Rodrigues.

Ottawa Senators: C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – B. Ryan, Anisimov, B. Tkachuk (C) – Co. Brown, Tierney, Balcers – Hawryluk, White, N. Paul – Sabourin, Peca, Boedker.